Prywatny samolot Musk wylądował 5 listopada, na otwartym niedawno lotnisku BER. Zapowiedział na Twitterze, że już następnego dnia chce osobiście rozmawiać z zainteresowanymi inżynierami.

Reklama

Deutsche Welle donosi, że zaregowały dziesiątki tysięcy osób. Niekórzy opublikowali wręcz części swoich dokumentów aplikacyjnych, inni pytali o wymagania. Zatrudnia Pan też praktykantów, absolwentów filozofii? – napisała jedna z zainteresowanych.

Tesla jest gotowa zatrudnić także osoby z innych branż i zaoferować im kształcenie w zawodzie. Wysokość początkowego wynagrodzenia to około 2700 euro miesięcznie.

Szef Tesli Elon Musk wyprzedził na liście miliarderów założyciela Facebooka Marka Zuckerberga i jest trzecią najbogatszą osobą na świecie - poinformował niedawno portal Bloomberga. Pierwsze dwa miejsce zajęli kolejno: Jeff Bezos i Bill Gates.

Zgodnie ze zaktualizowaną listą miliarderów Bloomberga majątek Muska to ponad 115 mld dolarów. Pierwszy na liście pozostaje założyciel Amazon.com Jeff Bezos z 202 mld dolarów. Drugi jest współzałożyciel Microsoft Corp Bill Gates (125 mld USD). Musk w 2020 roku wyprzedził Zuckerberga (111 mld USD), który na liście jest teraz czwarty, przed Bernardem Arnaultem, prezesem francuskiego koncernu LVMH.

49-letni Musk odnotował w ciągu roku błyskawiczny przyrost majątku o 87,8 mld dolarów. Wartość akcji Tesli wzrosła w tym czasie prawie pięciokrotnie. Rynkowa wartość tej produkującej samochody firmy - ok. 464 mld USD - przewyższa tę Walmartu, amerykańskiego giganta sprzedaży detalicznej.

Tesla - jak odnotowuje Bloomberg - "jest jednym z największych beneficjentów boomu inwestorów indywidualnych w trakcie spowodowanego pandemią lockdownu".