Premier został poproszony o wymienienie jednej dużej inwestycji PiS, która została rozpoczęta i zakończona w ciągu ostatnich pięciu lat rządów tej partii. Nie wymienił żadnej. Mnóstwo rzeczy, które ogłaszamy, kończymy tak, jak proces inwestycyjny na to pozwala - tłumaczył. Najlepiej przypomnieć jedną z inwestycji, którą PO robiła przez 8 lat i nic nie zrobiła, na przykład próg wodny w Malczycach - odniósł się do działań poprzedników szef rządu na antenie RMF FM.

Reklama

Morawiecki: Wzrost bezrobocia na koniec roku nie będzie dwucyfrowy

Mam bardzo poważną nie tylko nadzieję, ale też podstawy makro- i mikroekonomiczne, żeby wierzyć w to, że bezrobocie nie będzie dwucyfrowe – powiedział premier. Wzrost bezrobocia będzie niższy niż instytucje finansowe z całego świata zakładały jeszcze miesiąc temu – dodał.

Pytany o PKB powiedział, że ma nadzieje, iż będzie mniejsze niż prognozowany przez większość instytucji ratingowych i finansowych poziom minus 4,5 proc.

Reklama

Zadłużenie Polski wzrośnie pewnie o 7-8 pkt. proc., myślę, że nie przekroczy granicy 55 proc. – ocenił premier. Według niego "inflacja będzie bardzo szybko siadać", a latem spadnie poniżej celu inflacyjnego NBP.

Zapewnił utrzymanie wszystkich programów społecznych rządu PiS, również 14. emerytury.

Premier powiedział, że jego zdaniem obecny kompromis w sprawie niedziel handlowych jest właściwy.