Dziennik Gazeta Prawana logo

Bezrobocie nie przekroczy 10 proc.? Pekao: Rewidujemy prognozy w dół

12 maja 2020, 10:51
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
koronawirus firma podatki prawo
<p>koronawirus firma podatki prawo /shutterstock</p>/shutterstock
Bank Pekao rewiduje w dół prognozę bezrobocia w Polsce na koniec tego roku i uważa, że nie powinno ono przekroczyć 10 proc. - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej główny ekonomista banku Ernest Pytlarczyk.

 - powiedział Pytlarczyk.

Według prognozy opublikowanej 23 kwietnia tego roku przez Pekao wzrost stopy bezrobocia wzrośnie w okolice 10-13 proc. na koniec 2020 roku.

Bank podtrzymuje jednocześnie swoją wcześniejszą prognozę zakładającą, że w tym roku polska gospodarka skurczy się o 4,4 proc., jednak w roku przyszłym zanotuje wzrost o 5,2 proc.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj