Jak podała spółka, ze względu na zmniejszające się zainteresowanie przejazdami wynikające z wprowadzonych ograniczeń m.in. w zakresie działalności placówek kulturowych i oświatowych, delegacji oraz trwający stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, a także "w związku z trudnościami w zapewnieniu obsługi pociągów tymczasowo ograniczona została oferta przewozowa PKP Intercity".

Reklama

Wskazano, że zmniejszeniu uległa częstotliwość kursowania niektórych pociągów od dnia 17 marca 2020 t. . W tym m.in. połączenia w całej relacji na linii:

Warszawa Wsch. – Kraków Gł, Warszawa Wsch. – Wrocław Gł. – Warszawa Wsch. Warszawa Zach. – Gdynia Gł., Kraków Gł. – Gdynia Gł. – Kraków Gł, czy Gdynia Gł. – Gliwice.

Pociągi kursujące w skróconej relacji od dnia 17 marca 2020 r.: na trasie Warszawa Wsch. – Jelenia Góra kursuje w skróconej relacji Warszawa Wsch. – Wrocław Gł., Bielsko Biała – Gdynia kursuje w skróconej relacji Bielsko-Biała – Warszawa Wsch. Kołobrzeg – Kraków Gł. kursuje w skróconej relacji Kołobrzeg – Warszawa Zach., Gdynia – Rzeszów kursuje w skróconej relacji Warszawa Wsch. – Rzeszów czy Gliwice – Gdynia Gł. , który tylko w dniu 17 marca br. kursuje w skróconej relacji: Gliwice – Warszawa Wsch.

Reklama

Więcej informacji pod linkiem: www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/komunikaty/zmiany-w-kursowaniu-pociagow-krajowych.html

Przewoźnik poinformował, że sytuacja jest stale monitorowana, a wszelkie decyzje Spółki są podejmowane w oparciu o analizy frekwencji w pociągach przewoźnika.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego wprowadzone rozporządzeniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przewiduje ono, że w okresie od 14 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza się stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że to w nocy z soboty na niedzielę wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie i także połączenia kolejowe. Zapewnił, że wewnątrzkrajowy ruch samolotowy i kolejowy zostaje utrzymany i pozostanie bez zmian.