Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 0,37 proc. i wyniósł 28.621,39 pkt.

Reklama

S&P 500 zyskał 0,51 proc. i wyniósł 3.239,91 pkt. Do tej pory indeks zyskał w tym miesiącu 3 proc., a od początku czwartego kwartału 8,6 proc. W skali całego roku S&P 500 zyskuje już 29 proc.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,78 proc., do 9.022,39 pkt.

Na rynkach widać było małą aktywność inwestorów, którzy po bożonarodzeniowej świątecznej przerwie myślą już o tym, co czeka ich na początku nowego roku.

Reklama

Wygląda na to, że akcje nie zamierzają się poddawać. Mamy prawdziwą hossę. Silniki gospodarki nie przestają głośno pracować - ocenił Chris Rupkey, główny strateg finansowy MUFG.

Ponad 4 proc. zyskał Amazon po informacji, że sezon zakupów świątecznych był dla tej spółki bardzo udany. To był najmocniejszy wzrost notowań Amazona od stycznia.

Akcje spółki Merit Medical Systems Inc. taniały 6 proc., najmocniej od 8 tygodni. Analitycy obniżyli cenę docelową tej spółki o 30 proc. w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Spectrum Pharmaceuticals stracił na wartości ponad połowę, bo prowadzone badania związane z leczeniem raka płuc - już w połowie procesu badawczego - nie spełniły swojego głównego celu.

Prezydent USA Donald Trump poinformował, że ustalenie treści paktu handlowego pomiędzy USA a Chinami zostało ukończone, a obecnie trwają prace nad tłumaczeniami i sprawami formalnymi.

W sprawie umowy z Chinami - odbędzie się ceremonia podpisania - powiedział Trump dziennikarzom podczas pobytu w swojej posiadłości Mar-a-Lago.

Reklama

Amerykański prezydent zasugerował, że USA i Chiny podpiszą umowę handlową przed jego spotkaniem z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 13 tys. do 222 tys., najniżej od 3 tygodni. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 220 tys.

W USA zanotowano spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA - wskaźnik wyrównany sezonowo zniżkował o 5,3 proc. w tygodniu zakończonym 20 XII - podało Stowarzyszenie Banków Hipotecznych (MBA). Tydzień wcześniej indeks również spadł - o 5,0 proc.