Wydział komunikacji społecznej biura poinformował, że zatrzymania związane są z nowym śledztwem prowadzonym przez funkcjonariuszy katowickiej delegatury Biura nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

Sprawa dotyczy podejrzenia niedopełnienia obowiązków przez osoby reprezentujące Hutę Łabędy SA przy zbyciu w latach 2012-14 dwu spółek należących do Huty.

Reklama

CBA zatrzymało m.in. ówczesnych członków zarządu Huty Łabędy, członków zespołu ds. przeprowadzenia negocjacji Huty Łabędy SA w sprawie sprzedaży należących do niej spółek oraz dwóch rzeczoznawców majątkowych a także prezesa zarządu firmy, która kupiła od Huty udziały spółek PPHU Domus i NZOZ Promed - podał wydział.

Jakie szkody majątkowe?

W ocenie śledczych decyzja o zbyciu udziałów spółek miała być nieuzasadniona ekonomicznie i prawnie i doszło podczas niej do nieprawidłowości i wyrządzenia co najmniej 800 tys. zł szkody majątkowej w mieniu Huty Łabędy.

Badany jest także wątek związany ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia co najmniej 3 mln zł szkody w mieniu Huty oraz oszustwa na szkodę udziałowców – pracowników spółki Domus.

Wydział poinformował, że zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zarzuty działania na szkodę Huty, a prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo rozwija się - zaznaczył wydział.