Olsztyńska konwencja komitetu wyborczego "Lewicy", który współtworzą Sojusz Lewicy Demokratycznej, Lewica Razem i Wiosna Roberta Biedronia, będzie trzecim regionalnym wydarzeniem, a czwartym w ogóle w obecnej kampanii wyborczej. Tematy konwencji, jak podają organizatorzy, zawierają się czterech hasłach: stabilna gospodarka, godna praca, wysoka jakość życia i zrównoważony rozwój małych i średnich miast.

Reklama

Podczas regionalnej konwencji głos zabiorą liderzy SLD, Wiosny i Lewicy Razem. Robert Biedroń ma opowiedzieć o problemie drożyzny, a Adrian Zandberg zaprezentować pakt dla pracowników i przedsiębiorców "Stabilna Praca - Dynamiczna Gospodarka". Wiceszef sztabu, sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski w rozmowie z PAP powiedział, że podczas konwencji lewica będzie chciała pokazać szeroki program, choć nacisk będzie głównie położony na pracę, ale też na godne możliwości życia.

Ponadto "jedynka" lewicy w Olsztynie Marcin Kulasek (SLD) będzie mówił o jakości życia w średniej wielkości mieście na przykładzie Olsztyna. Liderka listy w Elblągu Monika Falej (Wiosna) opowie z kolei o perspektywie życia rodziny i kobiet, a rozwiązania programowe dla mniejszych miast przedstawi rzeczniczka Lewicy Razem Dorota Olko, która otwiera listę lewicy w Siedlcach.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów.

Reklama