W piątek na terenie Wyspy Ostrów zaprezentowano podstawowe założenia planów rozwoju terenów stoczniowych. W uroczystości wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Reklama

Prezes PiS w liście odczytanym przez szefa "S" Stoczni Gdańsk Romana Gałęzewskiego wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż zostały przygotowane planu rozwoju terenów stoczniowych na Wyspie Ostrów, a Stocznia Gdańska i GSG Towers stały się własnością Skarbu Państwa.

- Wykupienie tych zakładów jest olbrzymim krokiem naprzód: krokiem, który otwiera szerokie perspektywy rozwojowe oraz daje szanse na naprawdę pomyślną przyszłość - podkreślił Kaczyński.

Ocenił, że obecnie można cieszyć się z dobrej koniunktury na rynku stoczniowym i w energetyce oraz wyraził nadzieję, że niedługo zostanie odbudowany potencjał produkcyjny stoczni, a wytwarzane statki będą konkurować z wyrobami innych producentów.

- Przejęcie przez Skarb Państwa Stoczni Gdańsk i GSG Towers jest elementem wielkiego planu, wielkiego projektu rewitalizacyjnego, jakim jest odbudowa nie tylko przemysłu stoczniowego, ale także całej gospodarki morskiej wraz z żeglugą śródlądową - stwierdził prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że przedsięwzięcia te były jednym z kluczowych elementów programu wyborczego PiS i wyraził przekonanie, że przyniosą one efekt w postaci "silnego gospodarką" całego polskiego wybrzeża.

- Polsce i nam wszystkim pragnę życzyć, by Stocznia Gdańsk, nasz przemysł stoczniowy i cała gospodarka morska zostały jak najszybciej odbudowane i stanowiły jedną z najlepiej rozwijających się gałęzi polskiego przemysłu - dodał Kaczyński.

Reklama