Dziennik Gazeta Prawana logo

Pekao może przejąć Alior Bank. Reuters: Jarosław Kaczyński wyraził zgodę na fuzję

29 czerwca 2018, 07:48
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bank Pekao, Fot. Mirco Vacca
Bank Pekao, Fot. Mirco Vacca/Shutterstock
Według agencji Reuters, drugi największy bank w Polsce może przejąć Alior Bank. Na fuzję z Pekao wyraził już bowiem zgodę Jarosław Kaczyński.

Pekao - jak informuje Reuters - jest gotowy na rozpoczęcie rozmów o przejęcie Alior Banku. Na razie jednak oficjalnego komunikatu w tej sprawie nie będzie, ponieważ nie są gotowe jeszcze wszystkie dokumenty w tej sprawie - donoszą źródła agencji. Wiadomo tylko, że na fuzję już wydał zgodę prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Zdaniem Reuters, to przejęcie tylko wzmocni obecny trend konsolidacyjny w polskim sektorze bankowym, w którym małe instytucje nie radzą sobie przy niskich stopach procentowych.

 Reuters przypomina też, że oba banki zostały przejęte przez Skarb Państwa i PZU, więc ich połączenie to logiczna decyzja. Jednak sama fuzja nie będzie prostą procedurą. Zwłaszcza, że oznacza ona ograniczenie dywidendy dla inwestorów Pekao.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Reuters
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj