Money.pl: Pięć polskich regionów wśród najbiedniejszych w UE

| Aktualizacja:

Pięć polskich regionów znalazło wśród najbiedniejszych w Unii, wynika z danych Eurostatu, do których dotarł portal Money.pl.

wróć do artykułu
  • ~Maslanov
    (2018-03-02 12:11)
    Ta informacja powinna być dedykowana tym forumowym ,zaciętym tropicielom biedy u Putina w Rosji.Może opowiadam teraz niepatriotyczne herezje, ale trochę pływam po świecie i dokonałem bolszewickiego odkrycia,że bieda nie jest tylko patentem jednego kraju, ale jest jej mnóstwo na całym świecie. I tym wolnym" i tym nie do końca. Z USA włącznie.
  • ~Ilicz
    (2018-03-02 12:17)
    Gdzie ciemnota,tam zawsze nędza.
  • ~Georg
    (2018-03-02 14:58)
    Centralizacja- Warszawa! Najwazniejsze, ze stolica sie rozwija. W Rosji podobnie, Moskwa rosnie i rozwija sie, a kilkadziesiat kilometrow na wschod dzi ...ado...stwo i nikogo nie interesuje jak ludzie tam zyja3!
  • ~xyz
    (2018-03-02 12:51)
    Tam mieszkają ci, okupanci Polski, co chodzą z biało-czerwonymi blaszkami w klapach marynarek wrzeszczą na UE i przynoszą największe szkody Polsce. No i oczywiście największe nygusy.
  • ~oleś
    (2018-03-02 12:42)
    Gdzie państwo osry........ regiony od lat tam bieda. Zadnych nowych zakładów , fabryk Cała ściana wschodnia to zaniechania jeszcze z komuny a i teraz lepiej nie było.
  • ~juzef
    (2018-03-02 11:59)
    Kolejny rekord, się żyje..! Czy możemy być jeszcze w czymś najgorsi..?
  • ~kacap
    (2018-03-02 13:03)
    wszystko kłamstwo z wysokim polskim PKB uwzgledniajacym sile nabywcza . ciekawe co z naszą ,,wysoką,, siłą nabywczą po wyjeżdzie za granicę? jaką mamy tam siłe nabywczą . proszę podac w euro prawdziwey PKB BEZ UWZGLEDNIANIA INSYNUACJI Z SIŁA NABYWCZĄ
  • ~Grzechu_comeback
    (2018-03-02 13:25)
    BALCEROWICZ, z tą biedą, oczywiście nie ma nic wspólnego. Podobnie jak beton PZPR jak i reszta platformy......ludzie sami sobie winni zagłosowali to mają teraz BIEDĘ, a mieli ZIELONĄ WYSPĘ!
  • ~Lilka
    (2018-03-02 16:25)
    No to mam szczescie mieszkac w jednym z najbogatszych rejonow Europy, w Hamburgu. Ale zycie tu drogie, a zwlaszcza mieszkania!
  • ~gostom
    (2018-03-03 20:16)
    Czy jakiś kraj otrzymije dotacje, zależy głównie od tego czy jest według listy biedny czy bogaty. Z systemu korzysta ten, który jest biedny na liście, a więc tylko według rankingu, Bogaty np. Niemiec musi bulić, chociaż wielu Obywateli Niemiec o wiele biedniejszi od Obywateli Polski.
  • ~biedny leming
    (2018-03-03 12:37)
    Obecny rzad PiSu zamiast starac sie dobro Polski, to realizuje sie w szkodzeniu Rosji oraz w pielegnowaniu polskiego antysemityzmu - no a skutek tych pilsudczykowskich snow o potedze jest taki, ze Polska staje sie coraz bardziej biedna.
  • ~ziuk
    (2018-03-02 22:17)
    Polski kapitalizm bez własności ;) Zresztą prawa i wolności też nie ma. Zwykła atrapa.
  • ~Filip
    (2018-03-04 07:08)
    Jak ktoś był na Lubelszczyźnie i widział setki nowych, pięknych domów prywatnych to może wątpić w te europejskie statystyki. Lubelszczyzna wyglada lepiej niż wiele zachodnioeuropejskich regionów.
  • ~pawelxp
    (2018-03-03 08:59)
    Dlaczego nie bada sie i nie oglasza jak zyja emeryci i rencisci w poszczegolnych krajach. Ja zyje za 417 euro miesiecznie i jestem prawie sredniakiem w dochodach. Bedac na rencie zylem za 277 euro w tym czasie.W Niemczech np. najnizszy dochod to okolo 1200- 1300 euro i to sa biedacy. Ceny sa na podobnym poziomie. Cena wynajmu mieszkania w powiecie niemieckim to okolo 300 euro. W Polsce wynajem mieszkania o niskim standarcie to okolo 700-800 zl, czyli polowe mojej emerytury. Wedlug niemieckich to sa bardzo niskie standardy. Mozemy porownywac wiele krajow i znajda sie takie gdzie jest gorzej, ale na taki kraj jak Polska to jest wstydem. Niestety nasi swiatli ekonomisci z panem Balcerowiczem na czele, ktory rozpoczal bogacenie sie Polakow, nie p[otrafia nic zaprop[onowac. Chyba, ze chodzi o zlupienie obywatela to stoja w kolejce z pomyslami. O politykach juz nie wspominam, bo jak narazie to wybieramy ich, aby oni sie najpierw wzbogacili. Szkoda sobie strzepic jezyka i mojej klawiatury 15 -letniego komputera. Musze byc zadowolony, ze zyje w wolnym kraju i czuje sie wolny od troski co zrobic z nadmirem pieniedzy, albo klopotem gdzie pojechac na wypoczynek, czy do uzdrowiska. Obiecano mi Egipt, ale nie powiedziano, w ktorym zyciu. Nabydowano nowych drog i autostrad, abysmy my biedni mogli popatrzec jak nimi posuwaja nasi nowobogaccy, nowa wladza z korzeni Solidarnosci. Tu mamy bardzo widoczny postep jak oglada sie to w telewizji. Mowi sie, ze Polacy to narod do narzekania i to prawda, bo powinnismy sie cieszyc, ze zyjemy.
  • ~bida Panocku
    (2018-03-02 18:45)
    Od czasów socjalizmu przeszliśmy do zupełnej odwrotności.Moim skromnym zdaniem skrajności zawsze są bez sensu. Ale może życie zawsze nawiązuje do Hegla i po tezie jest antyteza a teraz pora na syntezę?
  • ~piekna wschodnia Polska
    (2018-03-04 04:52)
    WSCHODNIE REGIONY POLSKI SA NATOMIAST PIEKNE, CZYSTE, PRZYJEMNE DO MIESZKANIA I ZDROWEGO ZYCIA.
  • ~ala
    (2018-03-05 11:59)
    Przy okrągłym stole rozdano znaczne karty i rozpoczęto grę w wolny rynek i teraz "korzystamy" z dorobku pokoleń, "róbta co chceta".

Może zainteresować Cię też: