Jak poinformowała na konferencji prasowej szefowa rady nadzorczej spółki Małgorzata Dec-Kruczkowska, obecny zarząd Kompanii Węglowej to dwie osoby: prezes Tomasz Sędzikowski i wiceprezes do spraw sprzedaży i marketingu Michał Sobel.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Górnik o fałszowaniu pracy na kopalniach. WYWIAD>>>

Do dymisji podali się wiceprezesi do spraw: restrukturyzacji - Tomasz Jakubowski, pracy - Piotr Rykala, ekonomiki i finansów - Władysław Kulczycki, oraz produkcji - Janusz Chmielewski. W tym tygodniu zostanie rozpisany konkurs na trzech zastępców, bo zarząd postanowił, by nie wyłaniać nowego wiceprezesa do spraw restrukturyzacji.

Prezes Kompanii Węglowej mówił, że mimo zmian w rządowym planie ratunkowym dla Kompanii, najważniejsze elementy pozostały. Dodał, że najważniejsze dla jego spółki będzie "odcięcie nierentownych aktywów" i inne ich finansowanie. Podział dwóch kopalń: Bobrek-Centrum i Sośnica-Makoszowy będzie też bardziej kosztowny dla Kompanii Węglowej, a ich przekazanie do spółki Restrukturyzacji Kopalń opóźni się przez to.

W sobotę wieczorem rząd i górnicze związki porozumiały się w sprawie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej. Wbrew poprzednim zamierzeniom, nie będzie zamykania 4 nierentownych kopalń. Dwie z nich zostaną podzielone.