Koniec misji prezesa Grendowicza. Wczoraj został odwołany z funkcji prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych, dziś podziękował współpracownikom.
W komunikacie Mariusza Grendowicza czytamy, że jego odwołanie nastąpiło szybciej niż się spodziewał. Decyzję w tej sprawie "przyjął do wiadomości". Równocześnie podkreślił, że w półtora roku stworzył od podstaw wyspecjalizowany fundusz i skupił wokół niego fachowców w dziedzinie finansowania strategicznych inwestycji infrastrukturalnych.

Reklama

Jak podkreślił, w ciągu 10 miesięcy udało mu się skończyć pierwszą inwestycję. Trwały też zaawansowane prace nad kolejnymi. 2-3 z nich miały zostać skończone jeszcze w tym roku. Dzięki tym pracom do końca przyszłego roku mają powstać strategiczne projekty infrastrukturalne o łącznej wartości co najmniej 10 miliardów złotych.

Spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe powstała w ramach Programu Inwestycje Polskie. Jej celem jest zapewnienie finansowania długoterminowych i rentownych projektów infrastrukturalnych na terytorium Polski.