Dziennik Gazeta Prawana logo

GUS: Rośnie wynagrodzenie i zatrudnienie

19 sierpnia 2014, 18:39
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
wzrost
wzrost/Shutterstock
W lipcu w ujęciu rocznym przeciętne wynagrodzenie w polskich przedsiębiorstwach wzrosło o 3,5 procent i wyniosło 3964 złotych i 91 groszy. W przedsiębiorstwach zatrudnionych było ponad 5 milionów 531 tysięcy osób. To o 0,8 procent więcej niż w lipcu ubiegłego roku.

Prognozy ekonomistów mówiły, że zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w lipcu o 0,8 procent, a wynagrodzenie było większe o 3,7 procent niż rok wcześniej. W czerwcu wskaźniki te w ujęciu roczny wzrosły odpowiednio o 0,7 oraz o 3,5 procent.

Obecny tydzień obfituje w dane gospodarcze z Głównego urzędu Statystycznego. W środę poznamy dane o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej w lipcu, a w piątek GUS opublikuje dane o koniunkturze gospodarczej i konsumenckiej.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj