Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że w związku z zatwierdzeniem przez zwyczajne walne zgromadzenie sprawozdania finansowego spółki za rok 2013, w dniu dzisiejszym weszła w życie uchwała nr 3 zwyczajnego walnego zgromadzenia GPW z dnia 26 czerwca 2014 r., powołująca pana Pawła Tamborskiego na prezesa zarządu Giełdy nowej kadencji - czytamy w komunikacie.

Reklama

Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Pawła Tamborskiego na prezesa GPW.

Tamborski został powołany na stanowisko prezesa uchwałą zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki 26 czerwca br. Uchwała miała wejść w życie z dniem uzyskania przez niego zgody Komisji oraz doręczenia GPW decyzji KNF w sprawie wyrażenia zgody na zmianę w składzie zarządu giełdy, jednakże nie wcześniej niż w dniu zatwierdzenia przez ZWZ sprawozdania finansowego spółki za rok 2013.

Co czeka nowego prezesa GPW?

Zwiększenie przychodów spółki i przygotowanie jej do konkurowania o inwestorów. To najważniejsze wyzwania dla nowego prezesa warszawskiego parkietu, o których mówią byli szefowie Giełdy Papierów Wartościowych.

Reklama

Ustępujący prezes warszawskiej giełdy, Adam Maciejewski zastrzega, że Pawła Tamborskiego czekają cztery bardzo trudne lata. Jego zdaniem kwestią czasu jest pojawienie się silnej konkurencji dla GPW. Adam Maciejewski uważa, że trzeba dokończyć przygotowanie giełdy do rywalizacji o inwestorów.


Wieloletni prezes giełd, Wiesław Rozłucki uważa, że nowy prezes zacznie pracę od przeglądu sytuacji. Przez najbliższe tygodnie Paweł Tamborski będzie zapoznawał się z sytuacją Giełdy. Zdaniem pierwszego prezesa GPW, rada nadzorcza spółki w ciągu miesiąca będzie domagała się celów i planów zarządu na najbliższą kadencję.


Paweł Tamborski jest czwartym szefem giełdy. Jego poprzednikami byli Wiesław Rozłucki, Ludwik Sobolewski oraz Adam Maciejewski.