Prezes Rady Ministrów przyjął dymisję Pawła Tamborskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i z dniem 5 czerwca odwołał go ze stanowiska, poinformował resort. Rezygnacja ma związek z planowanym zgłoszeniem kandydatury Pawła Tamborskiego na stanowisko prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Reklama

Paweł Tamborski jest uznanym ekspertem rynku kapitałowego. Cieszę się, że osoba o tak dużym autorytecie wśród uczestników rynku zgodziła się podjąć wyzwanie, jakim jest kierowanie największą giełdą w naszej części Europy - powiedział wiceminister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, cytowany w komunikacie. Prezesa GPW wybiera walne zgromadzenie akcjonariuszy.

Zatwierdzenie kandydatury Pawła Tamborskiego jest uwarunkowane uzyskaniem wymaganych przez procedurę zgód - Komisji Nadzoru Finansowego i Komisji rozpatrującej wnioski o wyrażenie zgody na zatrudnianie osób, które pełniły funkcje publiczne - podano także. Paweł Tamborski sprawował funkcję podsekretarza stanu MSP od 23 stycznia 2012 r. W czasie pracy w MSP realizował transakcje prywatyzacyjne prowadzone poprzez Giełdę Papierów Wartościowych.

Paweł Tamborski od lat jest związany z rynkiem kapitałowym. Od listopada 2010 r. do stycznia 2012 r. pełnił funkcję szefa bankowości inwestycyjnej w Wood & Company.W latach 2008-2010 pracował jako dyrektor zarządzający w Unicredit CAIB Securities w Londynie, gdzie współkierował zespołem rynków kapitałowych i odpowiadał za operacje banku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 1999-2007 pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora generalnego odpowiedzialnego za bankowość inwestycyjną w Unicredit CA IB Poland. Z wykształcenia jest ekonomistą.