Paweł Tamborski nowym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych. Na tym stanowisku zastąpił obecnego prezesa Adama Maciejewskiego. Ten będzie szefem GPW do 15 lipca, kiedy walne zgromadzenie akcjonariuszy zostanie zakończone. Były wiceminister skarbu państwa zostanie szefem giełdy dopiero po zatwierdzeniu tej kandydatury przez Komisję Nadzoru Finansowego. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wystąpiło także do KNF z odpowiednim wnioskiem. O stanowisko szefa giełdy ubiegał się także obecny prezes GPW, Adam Maciejewski.

Reklama

Obecny szef GPW podziękował zarządowi i akcjonariuszom za pracę na stanowisku i życzył nowemu kierownictwu powodzenia. Adamowi Maciejewskiemu pogratulował i podziękował Wiesław Rozłucki, pierwszy prezes GPW oraz Rady Giełdy. „To była udana kadencja” - podsumował pierwszy prezes GPW. Wiesław Rozłucki pochwalił także wybór na stanowisko nowego prezesa Pawła Tamborskiego i wyraził nadzieję, że procedura akceptacji kandydatury Tamborskiego, przez KNF nastąpi jak najszybciej.

Nowy szef warszawskiego parkietu, Paweł Tamborski, był podsekretarzem stanu w ministerstwie skarbu państwa od 23 stycznia 2012 roku. Do jego kompetencji należało między innymi nadzorowanie rynku kapitałowego w Polsce. Z wykształcenia jest ekonomistą. O przerwanie walnego zgromadzenia i dokończenie go 15 lipca wnioskował skarb państwa.