Poszkodowani przez Amber Gold pozywają państwo. Pierwsze posiedzenie sąd wyznaczył na 22 maja. W imieniu oszukanych przez parabank pozew zbiorowy przygotowała i złożyła w Sądzie Okręgowym w Warszawie kancelaria prawna Chałas i Wspólnicy. Chodzi o ustalenie odpowiedzialności za szkodę majątkową - mówi IAR mecenas Jarosław Chałas.

Reklama

>>>>Nowa afera na miarę Amber Gold?

W pozwie przeciwko Skarbowi Państwa ofiary spółki Amber Gold zamierzają dowieść, że do wyrządzenia przez nią szkody finansowej przyczyniły się zaniechania i błędy ze strony organów władzy publicznej.

Mecenas Jarosław Chałas podkreśla, że państwo przez kolejne lata nie zrobiło nic , żeby tę sprawę wyjaśnić. Są wszelkie przesłanki do tego, żeby Skarb Państwa poniósł stosowną odpowiedzialność finansową i pokrył te straty i szkody poniesione w wyniku niedbalstwa, bądź zaniechania jakichkolwiek działań - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej.

>>>ZOBACZ TAKŻE: Wielka pralnia w Amber Gold

Reklama

Amber Gold to firma z Gdańska, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji, szczególnie lokat. W połowie sierpnia 2012 r. firma upadła, a tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy.