Z miedziowej spółki odeszło trzech z pięciu członków zarządu. Wczoraj wieczorem rada nadzorcza KGHM zdecydowała o usunięciu ze stanowiska Włodzimierza Kicińskiego, odpowiedzialnego za finanse, oraz Adama Sawickiego, który zajmował się sprawami korporacyjnymi. Rezygnację z powodów osobistych złożyła z kolei Dorota Włoch, odpowiedzialna za strategię. Funkcje zachowali prezes Herbert Wirth oraz Wojciech Kędzia, wiceprezes ds. produkcji.

Reklama

Rada nadzorcza na wiceprezesa ds. finansowych powołała Jarosława Romanowskiego, dotychczasowego wiceprezesa KGHM International. Będzie on pierwszym zastępcą prezesa Wirtha. Do zarządu spółki weszli też Marcin Chmielewski (ma odpowiadać za sprawy korporacyjne), prezes KGHM TFI, oraz Jacek Kardela, który zajmie się rozwojem grupy (pełni funkcję prezesa należącej do KGHM dolnośląskiej fabryki maszyn Zanam).

Zmian dokonano na wniosek Wirtha. Zaakceptował je wiceminister odpowiedzialny za KGHM Zdzisław Gawlik. Po tym, jak w czerwcu zeszłego roku stracił on stanowisko w resorcie, w zarządzie miedziowej spółki pojawiły się osoby, które wczoraj odeszły z firmy. Z początkiem lipca Gawlik wrócił do resortu skarbu.