Zarząd Boryszew S.A. informuje, że w dniu 26 lipca 2013 roku rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę mocą, której powołała pana Mikołaja Budzanowskiego na stanowisko członka zarządu Boryszew S.A. dyrektora ds. rozwoju - głosi komunikat.

Reklama

Spółka przypomina, że Budzanowski jako minister odpowiedzialny był za nadzór nad strategicznymi spółkami w sektorze ropy i gazu oraz projektami dywersyfikacyjnymi, m.in. budowy terminalu LNG w Świnoujściu, poszukiwania gazu łupkowego oraz rozbudowy infrastruktury do eksploatacji i przesyłu surowców energetycznych. Odpowiedzialny był za integrację sektora chemicznego wokół Grupy Azoty i nadzorował i sfinalizował proces negocjacji cenowych kontraktu jamalskiego w 2012 r.

Inne funkcje sprawowane wcześniej przez Budzanowskiego to m.in. dyrektor w Ministerstwie Skarbu Państwa, sprawujący nadzór nad spółkami strategicznymi w sektorze ropy i gazu, dyrektor Departamentu Zmian Klimatu w Ministerstwie Środowiska i doradca w polskiej delegacji do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol, FŁT czy ZM Silesia.