Premier komentuje dobre informacje o polskiej gospodarce. Dziś dowiedzieliśmy się, że bezrobocie w maju spadło, a Polska okazała się atrakcyjna dla inwestorów.
Otwierając konferencję zorganizowaną dla zagranicznych inwestorów w siedzibie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, Donald Tusk odniósł się do informacji, że maju bezrobocie wyniosło 13,5 procent, wobec 14 procent w kwietniu. Podkreślił, że liczba osób bez pracy jest za duża, aby z zadowoleniem komentować te dane, ale dodał, że w sytuacji spowolnienia gospodarczego ten sygnał można uznać za optymistyczny.


Reklama

Premier jest też zadowolony z raportu firmy doradczej Ernst and Young, która uznała, że Polska jest w Europie Środkowo-Wschodniej najatrakcyjniejszą lokalizacją dla nowych inwestycji. Donald Tusk podkreśla, że dokument przygotowano na podstawie danych z ubiegłego roku, a w tym Polska na tle innych państw wypada jeszcze lepiej.
Premier zachęcił zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Zapewnił, że także rząd przygotowuje się do największych w historii Polski inwestycji.