Dziennik Gazeta Prawana logo

Banki na Cyprze zostaną otwarte we wtorek

25 marca 2013, 18:10
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kolejka do bankomatu na Cyprze
Banki na Cyprze zostaną otwarte we wtorek/AP
Większość cypryjskich banków, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zostanie otwarta we wtorek. Jedynie dwa banki, Bank of Cyprus oraz Popular Bank, pozostaną zamknięte do czwartku.

W mocy pozostanie zarządzenie ograniczające wypłatę pieniędzy z bankomatów. Nadal będzie można wypłacać maksymalnie po 100 euro dziennie.

Unijny komisarz do spraw rynku wewnętrznego i usług Michel Barnier przypomniał dziś, że kroki podjęte przez władze Cypru są wyjątkowe i mogą obowiązywać tylko w określonym przedziale czasowym. Jak dodał, takie rozwiązania są sprzeczne z unijną zasadą swobody przepływu towarów i usług, dlatego utrudnienia nie powinny trwać dłużej niż kilka dni. Według Barniera, powrót do normalności powinien nastąpić możliwie jak najszybciej.

Ministrowie finansów krajów strefy euro zgodzili się pożyczyć Cyprowi pilnie potrzebne 10 miliardów euro. Kraj czekają jednak gruntowne zmiany. Zlikwidowany ma być Bank Laiki, a największy w kraju - Bank Cypru przejdzie restrukturyzację. Poważne straty poniosą ci, którzy mają na kontach powyżej 100 tysięcy euro; w tym wielu klientów z Rosji. Mniejsze depozyty mają być bezpieczne.

Podczas konferencji prasowej przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso szczerze odpowiedział, że .

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj