Amerykańska poczta zaprzestaje dostarczania listów w soboty. Posunięcie to ma ograniczyć straty z działalności, która stała się nierentowna z powodu rozwoju
internetu. Amerykańska poczta państwowa USPS od wielu lat jest deficytowa. Kongres USA nie zgadzał się jednak na ograniczenie liczby dni, w jakie dostarczane są listy.

Reklama

W związku z tym sytuacja USPS pogarszała się coraz bardziej. W ubiegłym roku firma zanotowała 15 miliardów dolarów strat. W pewnym momencie stała się nawet niewypłacalna.

Dziś szefowie poczty ogłosili, że nie mają wyjścia i muszą zaprzestać dostarczania listów w soboty. Jedną z przyczyn pogorszenia sytuacji finansowej amerykańskiej poczty, która to instytucja ma już 237 lat, są zmiany technologiczne. Amerykanie coraz rzadziej wysyłają tradycyjne listy - zstąpiły je e-maile. Z powodu internetowych transakcji bankowych spadła też znacznie liczba przesyłanych pocztą czeków. Co ciekawe, ta sama technologia może uratować amerykańską pocztę. Z roku na rok w USA rośnie bowiem liczba przesyłanych paczek, ponieważ Amerykanie coraz więcej zamawiają w internecie. Paczki nadal będą dostarczane w soboty.