Wiceminister transportu odpowiedzialny w resorcie za kolej Andrzej Massel poinformował w piątek PAP, że jeszcze w marcu może dojść do zmian personalnych w spółkach kolejowych. Mają one się zacząć od PKP S.A., spółki-matki Grupy PKP, a później objąć inne spółki.

Reklama

Wiceminister pytany, kiedy można spodziewać się zmian w zarządach, odpowiedział: raczej w tym miesiącu. Poprzednia zmiana prezesa PKP S.A. miała miejsce pod koniec 2010 r., kiedy w związku z bałaganem przy wprowadzaniu nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów stanowisko stracił Andrzej Wach. Wacha na fotelu prezesa zastąpiła Maria Wasiak.

Pod koniec lutego br. minister transportu Sławomir Nowak poinformował, że zwrócił się do rady nadzorczej PKP S.A. z prośbą, by wyłoniła doradcę personalnego, który wydałby opinię o proponowanych przez resort kandydatach do zarządu spółki.

Massel nie ujawnił w piątkowej rozmowie z PAP, które spółki poza PKP S.A. czekają zmiany, ale powiedział, że trwa nabór kandydatów do zarządu spółki PKP PLK. To się odbywa zgodnie z prawem, to znaczy są to postępowania konkursowe, członkowie rady nadzorczej przesłuchują kandydatów, tak więc ten proces jest w toku - powiedział wiceminister.