Taki pomysł podsunęło mu zainteresowanie, z jakim spotkał się lokal w Ciechanowie. Właśnie kończy się remont pubu znajdującego się w piwnicach browaru. – Postanowiliśmy go powiększyć, bo stał się za mały dla naszych klientów – mówi Marek Jakubiak.

Reklama

– Dopiero uczymy się nowego dla nas segmentu, tj. lokali gastronomicznych. W 2012 r. otworzymy pierwszy pub w Warszawie – deklaruje Jakubiak. Ma już nawet rozeznanie, w których dzielnicach piwo z jego browarów sprzedaje się najlepiej. Dlatego lokal powstanie na Bemowie, Pradze-Północ lub Mokotowie.

Ale puby Ciechana to niejedyny pomysł, którym chce zawalczyć o rynek. W browarze w Lwówku Śląskim na wiosnę otwarty zostanie klub muzyczny z małym pubem. Idea klubów muzycznych nie będzie jednak na razie szerzej rozwijana, bo stworzenie jednej lokalizacji to koszt nawet 1 mln zł, a przed BC stoją duże wydatki. Kilka tygodniu temu kupił w nadmorskim Darłówku teren, na którym od podstaw chce zbudować nowy browar. Inwestycja ta pochłonie nawet 30 mln zł.