Jak informuje "Gazeta Wyborcza", potężny kompleks Polonia in Tertio Millennio stanie w sąsiedztwie kampusu akademickiego uczelni o. Tadeusza Rydzyka nad Wisłą, przy trasie wylotowej z Torunia do Bydgoszczy.

Reklama

- Za miesiąc decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach stanie się ostateczna. Wtedy inwestor będzie mógł złożyć wniosek o pozwolenie na budowę - mówi Adam Popielewski, szef wydziału architektury i budownictwa toruńskiego magistratu. - Jeżeli projekt będzie dobrze przygotowany, jest szansa że wydamy pozwolenie na rozpoczęcie inwestycji na początku przyszłego roku - cytuje urzędnika "Gazeta Wyborcza".

W dokumentach złożonych przez fundację Lux Veritatis, która jest inwestorem czytamy, że w park wodny ma przyjmować do 1,4 tys. osób na dobę. W obiekcie będzie wykorzystywana woda z odwiertów geotermalnych. Znajdzie się w nim 25 basenów i niecek, pod dachem i na powietrzu. Będzie też hotel na 80 miejsc, spa - tylko dla gości hotelu - będzie się składać z sal ćwiczeń i małych basenów rekreacyjno-leczniczych. W hotelu będą też trzy sale konferencyjne, dwie restauracje i kawiarnia.

W centrum stanie potężny kościół - wotum wdzięczności za Jana Pawła II. Obok kompleksu znajdzie się także ciepłownia z pompownią wody termalnej, która ma ogrzewać aquapark, hotel i budynki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (uczelni o. Rydzyka). Przy kompleksie powstaną parkingi dla 32 autobusów oraz 494 samochodów osobowych.

Nie wiadomo ile ma kosztować inwestycja.