I teraz, i w przyszłości Chiny będą nieprzerwanie wspierać euro. Jako odpowiedzialny inwestor na rynkach finansowych ChRL zawsze wierzyła w strefę euro, a także samo euro - oświadczył w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef chińskiego MSZ. Yang Jiechei, który składa oficjalną wizytę w Polsce, podkreśla, że Chiny w ostatnich latach zwiększyły udziały w euro na rynku obligacji. "Będziemy nieprzerwalnie wspierać Europę i jej walutę w przyszłości" - deklaruje.

Reklama

Jak podkreśla, jego kraj bardzo pilnie obserwuje sytuację kryzysową na Starym Kontynencie oraz wspiera działania UE i MFW mające na celu ustabilizowanie sytuacji i przywrócenie wzrostu gospodarczego. "Doceniamy nowe rozwiązania wprowadzone przez Unię na specjalnym szczycie poruszającym sprawę zmagań z kryzysem" - mówi szef chińskiej dyplomacji.

"Będziemy się trzymać strategii otwarcia, w której obie strony zyskują, wzmacniać koordynację polityki i praktyczną współpracę z innymi krajami tak, aby przyczynić się do wszechstronnej odbudowy światowej ekonomii" - deklaruje Yang Jiechei.