"Zaproponowaliśmy powołanie społecznej rady bezpieczeństwa emerytalnego, usytuowanej przy Komisji Nadzoru Finansowego" - poinformował w środę dziennikarzy szef zespołu doradców premiera Michał Boni. Komisja ma sprawować nadzór nad systemem.

Boni wyjaśnił na briefingu po posiedzeniu Komisji Trójstronnej, że w skład rady miałoby wejść ośmiu przedstawicieli KT i siedmiu przedstawicieli świata nauki, "po to, żeby całość, drugi i trzeci filar mógł podlegać takiej ocenie, monitorowaniu, analizom i przedstawianiem rekomendacji". Dodał, że strona rządowa zgodziła się co do potrzeby powołania takiej rady ze stroną społeczną.

Zaznaczył, że nie jest to ostateczna propozycja. "Być może zamiast tego rozwiązania będzie komitet monitorujący przy Komisji Trójstronnej. Szukamy praktycznego rozwiązania.

"Mamy gotowy projekt. Przekażemy go jutro resortom. Chcemy, żeby w piątek o godz. 15 odbył się Komitet Stały (Rady Ministrów - PAP). Planujemy na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów 8 marca odbyć dyskusję i skierować ten projekt do parlamentu" - zaznaczył. Dodał, że 16 marca br. mogłoby się odbyć pierwsze czytanie w Sejmie, "jeśli nic nie zakłóci tego kalendarza" - podkreślił.