Dziennik Gazeta Prawana logo

Rząd wyda miliard euro na wojnę z powodzią

20 stycznia 2011, 14:15
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rząd przeznacza z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko ponad 1 mld euro na ochronę przeciwpowodziową zdradza wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. Według niego budowa infrastruktury idzie zgodnie z planem i Polska będzie bezpieczna przed wielką wodą.

>>>Rozlicz się sam z fiskusem. Ściągnij specjalny program

Gawłowski odpowiadał w czwartek na pytania posłów Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzyści PiS wykazywali, że rząd Platformy Obywatelskiej odstąpił od planowanych przez poprzednią ekipę inwestycji w ochronę przeciwpowodziową, m.in. programu dla środkowej Wisły o wartości 200 mln euro, który miał chronić pięć województw, oraz inwestycji dla Nysy czy Wisłoki.

Gawłowski powiedział, że minister rozwoju regionalnego w rządzie PiS Grażyna Gęsicka zapisała w unijnym programie Infrastruktura i Środowisko na ochronę przeciwpowodziową 520 mln euro. Dodał, że obecny rząd PO-PSL zwiększył tę kwotę do 1 mld euro. Zaznaczył, że rząd nie rezygnuje więc z inwestycji, które pomogą zwiększyć ochronę przeciwpowodziową - realizuje także te, które były na liście przygotowanej przez Gęsicką. "Ale tylko te, które były faktycznie możliwe do zrealizowania (...) do roku 2015 i faktycznie są priorytetami w kraju" - dodał.

"W każdym miejscu Polski de facto są prowadzone działania, które dotyczą albo modernizacji infrastruktury służącej ochronie przeciwpowodziowej, albo związane są z budową nowej infrastruktury" - powiedział Gawłowski.

Wśród realizowanych obecnie inwestycji wymienił budowę wałów na Wisłoce w Mielcu, prace w obrębie Nysy Kłodzkiej czy na Żuławach.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj