Polska stawia się internetowemu gigantowi

| Aktualizacja:

Generalny inspektor danych osobowych sprawdza, czy usługa Google’a Street View nie łamie prawa do prywatności. Już dziś wiadomo, że GIODO nie zaakceptuje pomysłu, by źródłowe zdjęcia ulic, które są zamieszczane w internecie, Google przechowywał na swoich serwerach przez 12 miesięcy.

wróć do artykułu
  • ~geo573
    (2010-12-23 08:22)
    Trzeba mieć nie po kolei w głowach, żeby zaskarżać usługę jaką chce dostarczyć użytkownikom google... takie jest moje zdanie. Najlepszy to ten tekst o białym szpiegostwie...ciemnogród nawet jest namierzalny w erze satelitów i kamer, więc co zdjęcia mogą zaszkodzić?
  • ~guga
    (2010-12-01 15:35)
    Zniszczyć archiwa telewizyjne i filmowe, tam też są zdjęcia ulic.
  • ~Ania
    (2010-11-13 11:18)
    Ciekawe że instytucji GIODO nie przeszkadza, że zarządy transportu takich wielkich miast jak Warszawa, Wrocław czy Trójmiasto gromadzą pesele, adresy zamieszkania, zdjęcia, numery IP komputerów "potrzebne" im do wystawienia biletu miesięcznego :-).
  • ~misia
    (2010-11-13 03:54)
    Nie chca zeby moze ktos zobaczyl "CICH CIEMNTCH",gdzie mieszkaja i jak zyja,a jest ich skolko. godno . Albo Putin nie dal zgody.
  • ~re ~Supervisor
    (2010-11-12 12:06)
    ~Supervisor2010-11-12 11:26
    do Nadzieja

    Amerykanie to bezmyślni konsumenci dóbr. Google kocha takich ludzi :-). Nie dajcie się zbałamucić.
    A co do porównywania zamożności obywateli myslę że odpowiedź można znaleźć w historii...

    Dzień dzisiejszy jutro stanie się historią. Dbałość o dziś przesądzi o dniu jutrzejszym. Głupią historię tworzą głupie narody.
  • ~re ~Supervisor
    (2010-11-12 11:58)
    ~Supervisor2010-11-12 11:26
    Amerykanie to bezmyślni konsumenci dóbr. Google kocha takich ludzi :-). Nie dajcie się zbałamucić.

    Jestem bezmyślnym konsumentem dóbr, bo chcę kupować dobra dobrej jakości za małe pieniądze, a ci myślący niech kupują drogo i byle co.
  • ~Kto ma informację ten rządzi.
    (2010-11-12 11:37)
    Może rządzącym nie podoba możliwość i łatwość społeczeństwa uzyskania informacji i zastanawiają się jaki im to prawo odebrać? Należy pamiętać że informacja jest źródłem wiedzy, a historycznie i mentalnie Polska jest krajem oligarchicznym, w którym oligarchia strzeże swych przywilejów jak klejnotów rodzinnych. Kto ma informację ten rządzi. Więc chce się ciemnemu społeczeństwu ów przywilej uzyskania łatwej informacji odebrać .
  • ~Supervisor
    (2010-11-12 11:26)
    do Nadzieja

    Amerykanie to bezmyślni konsumenci dóbr. Google kocha takich ludzi :-). Nie dajcie się zbałamucić.

    A tak przy okazji byłem u kolegi, korzystaliśmy z internetu i nagle weszło na stronę okienko w miejscem na maila i chyba wiek czy coś tam coś tam. Jakaś tzw.przez was błachostka.
    Mój nieświadomy kolega migiem wpisał te dane i wrócił do odwiedzanej strony.
    Później zapytałem go dlaczego to zrobił bezkompletnego zastanowienia?

    No to chyba wszystko w tym temacie ?

    do Nadzieja

    A co do porównywania zamożności obywateli myslę że odpowiedź można znaleźć w historii...
  • ~Czy nowy Chiński Mur?
    (2010-11-12 11:09)
    ~Supervisor2010-11-12 10:49
    Korzystacie na codzień z technologii, o której mozliwościach nie macie zielonego pojęcia. Z telewizorów przeskoczyliście na internet ale mentalnością jesteście na poziomie poprzednich pokoleń ...
    To do tych wszystkich, którzy nie widzą problemu bo korporacja Google własnie was potrzebuje.

    Zastanawiam się do czego Google nas potrzebuje, może ktoś wyjaśni ? Może ja bardziej potrzebuję Google niż ono mnie? Używam Google i źle na tym nie wychodzę. Może powinni zagrozić karą więzienia za używanie Google jak w Chinach ?
  • ~Nadzieja matką głupich ?
    (2010-11-12 11:01)
    ~Supervisor2010-11-12 10:49

    Cały czas mam nadzieję, że Polacy to mądrzejsze społeczeństwo od amerykańskiego. I naprawdę chcę w to wierzyć!

    Nie wiem na którym miejscu w rankingach wysokości dochodu narodowego na mieszkańca jest Polska, ale USA chyba gdzieś na początku, nie mówiąc o rozwoju gospodarczym.
  • ~Supervisor
    (2010-11-12 10:56)
    Osobiście mogę się pochwalić, że namierzyłem taki samochód i mam jego numery rejestracyjne. Mam zdjęcia co oni robią. W odpowiednim czasie wykorzystam ten materiał. Zainteresowanych tematem zapraszam do dyskusji. Supervisor
  • ~Supervisor
    (2010-11-12 10:49)
    Korzystacie na codzień z technologii, o której mozliwościach nie macie zielonego pojęcia. Z telewizorów przeskoczyliście na internet ale mentalnością jesteście na poziomie poprzednich pokoleń ...
    To do tych wszystkich, którzy nie widzą problemu bo korporacja Google własnie was potrzebuje.


    A pomysłów im nie brakuje i wszystkim co mówią:

    -przecież to tylko ...
    -co im po tym ?

    proszę obudźcie się. To samo medium może wam dać tyle wiedzy ile chcecie. Wiedza albo głupota na wzór społeczeństwa amerykańskiego - sami wybierzcie

    Pomysłów im nie brakuje ale za duzo, żeby o tym tutaj pisać

    Natomiast tym co do tematu włączają motyw polityczny daję ignora.
    Cały czas mam nadzieję, że Polacy to mądrzejsze społeczeństwo od amerykańskiego. I naprawdę chcę w to wierzyć!
  • ~Czy zagraża nam nowa wyszukiwarka
    (2010-11-12 10:05)
    Platforma powinna stworzyć wyszukiwarkę branżową i zatopić nią Google- prezentującą Donalda i jego kolegów tylko w dobrym świetle będzie to uczciwe i zgodne z oczekiwaniami PO.
  • ~uczciwy obywatel.
    (2010-11-12 09:47)
    Gazprom też szpieguje podsłuchując przez rury gazowe. Kazda ruira działa podobnie jak to kiedyś na statkach stosowano do rozmawiania pokładu z maszynownią. Dlatego ja mam kuchenkę elektryczną. Co prawda cewka w kuchni indukcyjnej działa jak mikrofon i RWE też wszystko podsłuchuje, ale moja Mama postawiła na fajerce radio Maryja dla zagłuszania naszych rozmów.
  • ~123
    (2010-11-12 09:42)
    Firma Google to głównie producent wirusów. Wypuszczają średnio jeden wirus tygodniowo. Macie je w swoich komputerach bo firmy antywirusowe boją się zakwalifikować tych programów jako wirusy, jeżeli używać Gmail to musicie też wiedzieć że Google czyta wszystkie Wasze emaile, specjalne programy-roboty analizują Wasze listy, spisują adresy email w nich zawarte i inne ważne informacje.Ciężko się bronić przed tą firmą, podstawą jest nieużywanie cookies, czyli cookies kasujcie po każdym zamknięciu przeglądarki. Nie używajcie CHROME, GOOGLE TOOLBAR, GMAIL, oraz aplikacji GOOGLE EARTH itp.
  • ~Wszyscy powinniście kochać Amerykę!
    (2010-11-12 09:36)
    ~loleks2010-11-12 09:04
    Google jest większym monopolistą od Gazpromu którego tak bardzo się obawiamy.
    Obserwuje każdą otwieraną przez nas stronę w internecie bez naszej zgody. Jakieś googlesyndication, google-analitics przesyła do jakiejś centrali dane o każdej otwiertanej przez nas stronie, na szczęście to dziadostwo .zablokowałem dodatkiem noscript.

    Ja nie mam nic do ukrycia, niech się boją ci co mają. Ja kocham USA, więc CIA mi nie straszne.
  • ~re IoI
    (2010-11-12 09:10)
    ~lol2010-11-12 08:30
    Inne sluzby rowniez maja nieograniczony do naszych danych zajmijcie sie najpierw tym.

    Służby jak wiadomo działają w sposób tajny więc czasami zagrażają życiu i zdrowiu obywatela, ale chronią jego dane osobowe, kiedy jest to im wygodne oczywiście.
  • ~loleks
    (2010-11-12 09:04)
    Google jest większym monopolistą od Gazpromu którego tak bardzo się obawiamy.
    W przeciwieństwie do Gazpromu szpieguje internautów, filmuje ulice, skanuje sieci, ma dostęp do wielu prywatnych danych internautów.
    Obserwuje każdą otwieraną przez nas stronę w internecie bez naszej zgody. Jakieś googlesyndication, google-analitics przesyła do jakiejś centrali dane o każdej otwiertanej przez nas stronie, na szczęście to dziadostwo .zablokowałem dodatkiem noscript.
  • ~re ~jan
    (2010-11-12 08:35)
    ~jan2010-11-12 08:25
    O co tym urzędasom chodzi?
    O łapówę od Google?

    Wszystko podobno ma swoją cenę, a Google jest bogate, może uda się posmarować i ktoś zarobi - kupi parę samochodów i da zarobić prostytutkom w imię sprawiedliwości i ochrony dóbr osobistych oczywiście.
  • ~lol
    (2010-11-12 08:30)
    Inne sluzby rowniez maja nieograniczony do naszych danych zajmijcie sie najpierw tym.

Może zainteresować Cię też: