Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie wyklucza, że jeśli analizy wskażą na możliwość obniżenia taryfy gazowej, to złoży taki wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki."W drugiej połowie listopada powinniśmy mieć gotowe analizy odnośnie dalszych ruchów taryfowych. Nie wykluczamy wniosku o obniżkę taryfy" - powiedział prezes spółki Michał Szubski .

Reklama

Spółka prowadzi takie analizy ze względu na umocnienie się złotego względem dolara i stabilizację cen na rynku ropy naftowej.

Szubski poinformował także, że zarząd nie zdecydował jeszcze czy złoży ofertę na Grupę Lotos."Decyzji zarząd jeszcze nie podjął. Czekamy na zakończenie prac analitycznych. Uważam, że w ciągu najbliższych tygodni materiały te zostaną przedłożone i wtedy poinformujemy o naszej decyzji" - powiedział prezes PGNiG.

Sławomir Hinc, wiceprezes spółki, przypomniał, że PGNiG ma zapewnione finansowanie własnego programu rozwojowego, gdyż w III kwartale spółka zapewniła sobie finansowanie na poziomie 4,2 mld zł. PGNiG rozpoczął ponadto organizację finansowania na kolejne 4,8 mld zł. Złoty się umacnia, ceny ropy stoją w miejscu, to