Jedna z największych amerykańskich sieci fast food chce podbić Polskę. Planuje bowiem otworzyć u nas 27 lokali, w których będzie sprzedawać pizzę. Na razie firma skoncentruje się tylko na jednym mieście, potem zacznie ekspansję na cały kraj.

Reklama

Firma DP Polska, jak dowiedział się "Portal Spożywczy" ma sprawić, że Polacy będą zajadać się amerykańską pizzą. Najpierw, w ciągu najbliższych dwóch lat powstanie 27 restauracji w Warszawie. Potem firma, razem ze swym amerykańskim partnerem, sprawdzi, czy jedzenie się przyjęło. Jeśli Polacy polubią amerykańską pizzę, to kolejne lokale powstaną w całej Polsce.

Domino's Pizza to druga, co do wielkości, sieć pizzerii w USA. Ma ponad 9 tysięcy restauracji na całym świecie. W 2009 klienci uznali jednak jej produkty za najgorsze w całych Stanach Zjednoczonych. Po tym werdykcie koncern zapowiedział zmiany. Zatrudnił nowego prezesa. J. Patrick Doyle wprowadził nowe standardy, zmienił recepturę ta i pod jego kierownictwem firma zanotowała wzrost dochodów o 14 proc.