Dziennik Gazeta Prawana logo

Od dziś drożej w urzędach

12 października 2007, 14:54
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Zaczął się Nowy Rok, mamy nowe podwyżki. Nieprzygotowani na te niespodzianki klienci urzędów przeżyją spore zaskoczenie przy okienkach. Drożeją podatkowe zgłoszenia rejestracyjne, zamiast znaczków skarbowych będziemy przelewać pieniądze na konta urzędów.

Za złożenie pełnomocnictwa trzeba zapłacić 17 złotych. W 2006 roku było to 15 złotych. Za potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia rejestracyjnego w podatku akcyzowym opłata wynosi 170 złotych (poprzednio 152 złote), a za potwierdzenie zarejestrowania podatnika podatku od towarów i usług jako podatnika VAT 170 złotych (w
2006 roku - 152 złotych).

Co gorsza, z obiegu wyszły znaczki skarbowe. Od dziś stały się bezwartościowymi świstkami papieru. Każdy, kto zrobił wcześniej zapasy, może teraz pluć sobie w brodę. Zamiast szybkiego i wygodnego nalepiania znaczków na drukach urzędowych, trzeba będzie przelać pieniądze na konto urzędu. I do papierów dołączyć kwitek. Nie dość, że postoimy w kolejkach, to jeszcze zapłacimy za przelew.

Na osłodę znika kilka opłat. Nie będziemy musieli płacić za złożenie podania po raz pierwszy - przypomina "Gazeta Prawna". Znika też opłata od weksli i poręczeń.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj