Inicjatywa zacieśnienia współpracy i powołania w Warszawie biura handlowego wyszła od trzech rosyjskich miliarderów, którym przewodzi Michaił Fridman. To właśnie do nich należy notowana na giełdzie w Londynie firma X5 Retail Group, która posiada największą rosyjską sieć supermarketów. Otwarte przez nich warszawskie biuro ma obsługiwać kontrahentów z Polski, ale także innych krajów Europy. O tym, że współpraca może się układać dobrze przekonało się już 20 polskich menadżerów, którzy wyjechali do Rosji.

Szefowie firmy zakładają, że dzięki otwarciu w Warszawie biura handlowego temu ściągną do Rosji duże polskie spółki. Jedna z dużych firm spożywczych już już przygotowuje się do wejścia na wschodni rynek, ale Rosjanie na razie nie chcą zdradzić o jaką firmę chodzi.

Jedno jest pewne, chętnych do współpracy na pewno nie zabraknie. Skorzystają przede wszystkim ci, którzy zaoferują atrakcyjne produkty nieobecne na rosyjskim rynku. Rosyjscy miliarderzy zachęcają Polaków do otwierania produkcji w Rosji - pisze "Puls Biznesu".