Przygotujmy się na duże zmiany w sposobie korzystania z internetu. Na razie robimy to za pomocą komputerów. Ale właśnie dzisiaj rodzi się zupełnie nowa sieć - przeznaczona tylko dla telefonów komórkowych. Owszem, już teraz można korzystać z internetu za pomocą komórek. Ale ponieważ na ich wyświetlaczach otwierają się nam dokładnie te same strony, co na monitorach komputerów, komórkowy internet jest powolny i często się zawiesza.

Na czym więc polega nowość? Ano na tym, że twórcy komórkowego internetu chcą stworzyć od podstaw całą księgę nowych adresów internetowych. Wszystkie będą miały końcówkę "mobi", a strony, które będą się za nimi kryły, otworzą się na wyświetlaczu komórki z łatwością. Firma od dzisiaj zaczyna rejestrację nowych domen.

"Lepiej być pierwszym niż lepszym" - mówi słynna marketingowa zasada. Jeśli dewiza się sprawdzi i tym razem, to właśnie obserwujemy powstanie nowego giganta, takiego jak Google czy eBay. A o tym, że irlandzka firma ma szansę na taki sukces, świadczy fakt, że projektem zainteresowały się takie firmy, jak Nokia i Microsoft.