Dziennik Gazeta Prawana logo

Rekordy na warszawskiej giełdzie

12 października 2007, 13:30
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Z giełdowymi analitykami jest jak z meteorologami. Raz ich prognozy się sprawdzają, a raz nie. Warszawska giełda znowu udowodniła, że czarne scenariusze, jakoby miała dramatycznie zniżkować z powodu zawirowań politycznych, można między bajki włożyć. Najstarszy z indeksów stołecznej giełdy, WIG, pobił dziś historyczny rekord (45 894,55 pkt). A to oznacza, że akcje 200 spółek notowanych na giełdzie nigdy nie były jeszcze tak drogie.
Ileż to mądrych głów mówiło, że po majowych rekordach nadejdzie długa recesja? Iluż straszyło uciekaniem z Polski inwestorów, spadkiem kursów akcji i traceniem oszczędności życia? I co? Warszawska Giełda Papierów Wartościowych ma się dobrze jak nigdy. Wprawdzie dzisiejsze obroty, czyli łączna suma sprzedawanych i kupowanych akcji, nie były imponujące (niecałe 900 milionów złotych), ale akcje spółek poszły w górę.

Największymi bohaterami dnia były banki. Zdrożały akcje BZ WBK (o 2 proc.) i BPH (o 1 proc.). Z powodu ich dobrych notowań w górę poszedł sektorowy indeks WIG-BANKI i osiągnął rekordową wartość 61 505,12 pkt.

Indeks największych spółek WIG 20 pozostał na tym samym poziomie.
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj