Jak sprawdził serwis money.pl przede wszystkim poszukiwani są handlowcy - co czwarte ogłoszenie dotyczy właśnie pracy w sprzedaży. Oznacza to, że w serwisie praca.money.pl znajdziemy ponad 10 tysięcy ofert pracy w tej branży. Druga pod względem liczebności ofert to branża finansowo-ekonomiczna, ma do zaproponowania ponad dwuipółkrotnie mniej stanowisk. Na trzecim miejscu jest praca na stanowiskach obsługi klienta/call center, ale ma ponad trzykrotnie mniej ofert pracy niż lider zestawienia.

Reklama

>>>Wzrost bezrobocia najbardziej dotknie młodych

Najtrudniej jest natomiast znaleźć pracę w organizacjach pozarządowych i w działach doradztwa personalnego. "Łączna liczba aktualnych ofert pracy w każdej z tych kategorii na siedemnastu największych serwisach rekrutacyjnych w Polsce nie przekraczała 50 sztuk" - pisze serwis money.pl . Mało jest też ogłoszeń oferujących pracę w charakterze pomocy domowej. Jednak najczęściej takich osób, szuka się przez polecenia znajomych i rodziny.

Z rynku pracy nie będą też zadowolone osoby, które szukają pracy w następujących branżach: sport i rekreacja, architektura, edukacja, tłumaczenia, auto-moto i geologia. W tych dziedzinach, na początku tygodnia, było mniej niż sto aktualnych ofert.

>>>Polacy w pracy szukają pracy

Są branże, gdzie rośnie zapotrzebowanie na nowych pracowników. Od początku roku pięciokrotnie zwiększyła się liczba ogłoszeń z propozycją pracy w charakterze agenta ubezpieczeniowego.

Wzrostem liczby ofert pracy, jak wyliczył money.pl, mogą się też pochwalić następujące branże: służba zdrowia, kontrola jakości, informatyka/telekomunikacja oraz rolnictwo/ochrona środowiska. Natomiast najszybciej spada liczba ofert pracy w działach analitycznych.