Jeżeli sprawdzasz stan rachunku w bankomacie, w niektórych instytucjach finansowych możesz zapłacić prowizję. W przypadku klientów mBanku, MultiBanku, Euro Banku oraz Banku Zachodniego będzie to kosztować złotówkę. W Deutsche Bank PBC oraz w Dominet Banku prowizja od sprawdzania stanu konta pobierana jest tylko w przypadku, gdy operacja nie jest wykonywana w sieci własnej bankomatów.

W Lukas Banku koszt sprawdzenia salda rachunku wynosi 1,2 zł - wyjątek stanowią bankomaty BZ WBK. Tam klienci Lukas Banku zapłacą jedynie 50 groszy.

>>>Spada oprocentowanie ROR-ów

Klienci Invest-Banku oraz Volkswagen Bank Direct w ogóle nie mają możliwości sprawdzania stanu konta. W przypadku takich instytucji jak Alior Bank, Bank BGŻ, BOŚ Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao, PKO Bank Polski, Polbank EFG klienci mają możliwość sprawdzić saldo rachunku tylko w sieci bankomatów własnego banku. Usługa ta jest wtedy darmowa.

Posiadacze rachunku w Banku Pocztowym, Citibanku Handlowym, Getin Banku, Kredyt Banku, Nordea Banku i Raiffeisen Banku mogą sprawdzić stan konta we wszystkich bankomatach za darmo.