Globalna recesja podkopuje przychody i zyski nawet najsilniejszych producentów samochodów. Nie ominęło to największego producenta w Europie - Volkswagena. Jego sprzedaż w pierwszych miesiącach tego roku jest tak słaba, że spodziewa się swej pierwszej kwartalnej straty.
Jak dużą będzie strata Volkswagena w pierwszym tegorocznym kwartale dowiemy się na początku kwietnia. Wiadomo już, że sprzedaż koncernu w stycznu i lutym spadła o 15 procent - do nieco ponad 809 tysięcy.
>>>Volkswagen prognozuje słabe zyski
"Nie ma co zaprzeczać, że kryzys odciśnie się na naszych wynikach. - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej w Wolfsburgu (siedziba koncernu) prezes Grupy Volkswagena Martin Winterkorn. Z powodu spadku sprzedaży VW może zmniejszyć swe tegoroczne nakłady inwestycyjne o 2 miliardy euro.
>>>Volkswagen przeciw pomocy dla Opla
Firma już zwolniła 16,5 tysiąca tymczasowych pracowników i ograniczył produkcję w pięciu spośrod dziewięciu swych fabryk w Niemczech.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zobacz
|