W Polsce nowe audi A4 kosztuje 130 tysięcy złotych. Tymczasem za oceanem można je kupić za około 72 tysiące złotych - donosi "Metro". I wymienia dalej: konsolę Playstation 3 w kraju kupimy za 1599 złotych, w USA jest o 600 złotych tańsza. Najnowszy odtwarzacz mp3 iPod Touch o pojemności 16 GB w Polsce możemy zamówić za 1600 złotych, zaś u Wuja Sama cena to około tysiąca złotych.

Reklama

Podobne korzyści polski Mikołaj wyliczy na każdego rodzaju upominkach, od perfum Giorgio Armani po buty firmy Nike. Nic więc dziwnego, że na miesiąc przed świętami Polacy zamiast iść na zakupy do galerii handlowych, przypuszczają szturm na amerykańskie sklepy internetowe i serwisy aukcyjne.

Ale uwaga! "Metro" przypomina, że ochrona transakcji dokonywanych w amerykańskich sklepach internetowych jest poważnym problemem dla Europejskich Centrów Konsumenckich. Nie mają one bowiem narzędzi prawnych, aby zajmować się pojedynczymi sprawami. Zatem jeśli Polak kupi u Amerykanów "wypasioną" kamerę wideo, a pod choinką rozpakuje cegłę, będzie mógł tylko złożyć zwyczajną reklamację. Przez internet.

W tym czasie nieuczciwy sprzedawca będzie zacierał ręce z zadowolenia, przeliczając dolary od oszukanego niedoszłego Mikołaja. Dlatego warto wybierać sprawdzone sklepy internetowe. Najlepiej te duże, znane i działające już od jakiegoś czasu.