Miesięczna rata najtańszego kredytu służącego sfinansowaniu zakupu nowego pojazdu w kwocie 40 000 zł spłacanego przez 5 lat wyniesie 890 zł, a w pozostałych bankach już powyżej 900 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania kredytu w Getin Banku wynosi 12,8 proc., zaś w mBanku o 3 punkty procentowe więcej – 15,8 proc..

Reklama

p

Założenia - rok produkcji: 2010 rok; cena pojazdu: 50 000 PLN; kwota kredytu: 40 000 PLN; okres spłaty: 60 miesięcy; raty równe; prowizja kredytowana.

Płać tylko pół raty!

Warto wspomnieć o najnowszej promocji w Santander Consumer Banku - kredytobiorca zapłaci tylko połowę wymaganej wysokości raty w pierwszych czterech miesiącach spłaty. Zważywszy na stosunkowo wysokie koszty, które klient ponosi tuż po kupnie pojazdu, czyli rejestrację i ubezpieczenie, jest to bardzo interesująca oferta. Co więcej, po okresie jesienno-zimowym w sprzedaży często pojawiają się oferty samochodów z zimowymi oponami - należy więc liczyć się z kosztem zakupu opon letnich.

Weź kredyt bez prowizji

Lukas Bank zaproponował swoim klientom możliwość otrzymania kredytu bez prowizji, jeśli posiadamy lub otworzymy konto w banku. Warto zaznaczyć, że brak prowizji znacząco wpływa na koszt naszego kredytu.

>>>Porównaj kredyty samochodowe

Tym samym, podobnie jak w przypadku Santandera, możemy te kwotę przeznaczyć na czynności związane z rejestracją, ubezpieczeniem i ogólnym przygotowaniem samochodu do użytku po jego zakupie.

Gdzie finansować zakup używanego pojazdu?

Z kolei w zestawieniu ofert na zakup używanego pojazdu w kwocie 20 000 zł, spłacanych w 4 lata rata kształtuje się w przedziale od 552 do 575 zł. RRSO takiego kredytu jest jednak wyższe i kształtuje się w przedziale od 15,7 do 18,3 proc..

Nazwa banku Rata miesięczna RRSO
Getin Bank 552 zł 15,70%
Lukas Bank 553 zł 15,80%
Bank BPH 565 zł 17,20%
mBank - sprawdź 574 zł 18,20%
Santander Bank - sprawdź 575 zł 18,30%
Dane na podstawie porównywarki kredytów samochodowych TotalMoney.pl

Założenia - rok produkcji: 2006; cena: 30 000 PLN; kwota kredytu: 20 000 PLN; okres spłaty: 48 miesięcy; równe raty; prowizja kredytowana

Ciekawa wydaje się również oferta Lukas Banku, nieznacznie tylko droższa od propozycji Getin Banku – decydujący może się tutaj okazać szybki proces udzielenia kredytu, minimalna ilość wymaganych dokumentów dotyczących zarówno pojazdu, jak również zaświadczeń (jeżeli są wymagane) o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów. Ta kwestia pozostaje do oceny indywidualnej każdemu zainteresowanemu – gdyż najczęściej proces udzielenia kredytu zależny jest od profilu ryzyka klienta, wartości pojazdu, okresu spłaty i ewentualnych zabezpieczeń lub też przystąpienia do ubezpieczenia.