Dziennik Gazeta Prawana logo

Gigantyczne zwolnienia w PZU

10 lutego 2010, 16:08
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ponad dwa tysiące ludzi na bruk, do tego 5 tysięcy pracowników, którzy dostaną nowe, gorsze umowy - oto jak PZU chce się zmienić. Koncern liczy, że w ten sposób ostro zetnie koszty i będzie bardziej efektywnie działać. Oto szczegóły zmian w ubezpieczeniowym gigancie.

Grupa PZU w ramach restrukturyzacji swoich spółek przewiduje zmniejszenie zatrudnienia w tym roku o 2316 etatów - poinformował w środę na konferencji członek zarządu PZU Rafał Stankiewicz. Dodał, że łączne zmiany restrukturyzacyjne obejmą ok.7500 osób.

Stankiewicz wyjaśnił, że w tym roku grupa planuje zlikwidować 2316 stanowisk pracy. Około 2300 osób ma otrzymać wypowiedzenia zmieniające o "charakterze czysto formalnym". Oznacza to podpisanie nowych umów z pracownikami w związku ze zmianą nazw jednostek organizacyjnych, w których są zatrudnieni. Ponadto około 2900 osób otrzyma nowe propozycje, jeśli chodzi o zakres obowiązków bądź zmianę miejsca pracy.

Stankiewicz poinformował, że dzięki restrukturyzacji zatrudnienia wzrośnie efektywność działania grupy. Obecnie koszty administracyjne stanowią 12 proc. składki przypisanej brutto dla zakładów majątkowych. "Chcemy zbliżyć się do 7-8 proc." - powiedział.

Więcej informacji:Gigantyczne zwolnienia PZU. Zlikwiduje 2316 etatów

p

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj