Wśród poszkodowanych znaleźli się klienci Sbierbanku, WTB 24, Alfa-banku i Moskiewskiego Banku Kredytowego. Przy czym bankomaty wykonują wszystkie programy poza najważniejszym - wydawaniem pieniędzy.

Reklama

>>>Pieniądze wypłacisz na odcisk palca

"Dzieje się tak z powodu zamarzania mechanizmu wydawania banknotów, cała reszta działa" - powiedziano w jednym z banków dodając, że nie wszędzie są dodatkowe systemy grzewcze.Poprzednio bankomaty zamarzały w roku 2006, gdy w Moskwie panowały rekordowe nawet jak na to miasto mrozy - do minus 35 stopni C.

Nie wytrzymały próby obecnych mrozów i domofony. W niektórych budynkach zamki domofonów zamarzały i nie chciały otwierać drzwi, w innych - na odwrót - całkowicie się psuły i drzwi pozostawały otwarte. Według danych stołecznego biura meteorologicznego w nocy ze środy na czwartek minimalna temperatura w Moskwie wynosiła minus 22-24 stopnie Celsjusza, w samym centrum miasta - minus 19-20 stopni, a w obwodzie moskiewskim od minus 22 do 26 stopni Celsjusza. W czwartek po południu temperatura powietrza wzrośnie do minus 17 stopni