"Jako akcjonariusze spółki spodziewaliśmy się takiej transakcji, ale tak wysoka cena za "n" jest totalnie nie do zaakceptowania przez nas i wyraźnie przeprowadzona na koszt wszystkich mniejszościowych akcjonariuszy TVN. Jednocześnie nalegamy na czterech niezależnych członków rady nadzorczej TVN, żeby jeszcze raz przemyśleli wcześniejszą decyzję o zatwierdzeniu planu transakcji" - mówi "Pulsowi Biznesu" Mark Mobius, prezes Templeton Asset Management.

Reklama

>>>Ministerstwo: TVN łamie ustawę hazardową

To pierwszy, tak znany inwestor, który atakuje decyzję polskiego koncernu medialnego. Do tej pory żaden akcjonariusz nie próbował wpływać na politykę TVN, jednak Mark Mobius, który ma zaledwie jeden procent akcji TVN, może dać przykład następnym firmom, by zaczęły bronić akcjonariuszy przed niekorzystnymi decyzjami firmy.

TVN dostało się od Mobiusa za wykup akcji platformy "n" od ITI. Według niego cena 188 milionów euro za pakiet 49 procent akcji jest za wysoka. A ocenę guru inwestorów potwierdza rynek. Od decyzji o wykupie akcji, walory TVN spadły aż o 10,8 procent.