Reklama
Warszawa
Reklama

Frankowicze chcą prac nad projektem Kukiz'15. Prezydenta Dudę pokazali jako Pinokia

10 września 2016, 17:01
Spread to różnica między kursem sprzedaży i kupna waluty, pobierany przez banki m.in. przy walutowych kredytach mieszkaniowych. Zwrot ten miałby - w świetle projektu - formę pomniejszenia kapitału pozostałego do spłaty, a w przypadku kredytów z umów wygasłych nastąpiłaby jego wypłata.
Spread to różnica między kursem sprzedaży i kupna waluty, pobierany przez banki m.in. przy walutowych kredytach mieszkaniowych. Zwrot ten miałby - w świetle projektu - formę pomniejszenia kapitału pozostałego do spłaty, a w przypadku kredytów z umów wygasłych nastąpiłaby jego wypłata. / PAP / Jakub Kamiski
Petycję do marszałka Sejmu z żądaniem rozpoczęcia prac nad projektem ustawy autorstwa Kukiz'15 dot. frankowiczów złożyło w sobotę Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu (SBB). Organizacja domaga się, by Sejm zajął się projektem jeszcze w tym miesiącu. W czasie warszawskiej manifestacji posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich przeszli spod Belwederu pod Sejm.
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(63)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • frank
  2016-09-10 21:26:40
  To nie banki, tylko wasza glupota. No moze nie glupota, ale chciwosc, chytrosc. Gdy bylo dobrze, to smialiscie, mowiliscie ze tylko glupi nie bierze frankow. Wez sobie kredyt w walucie kiribati, twoja inteligancja nawet nie wie, co to to jest i tyle kosztuje. Co jeszcze , moze do benzyny wam doplacic. Tylko w jakiej walucie? Moze w krugerandach w zlocie?
  861
  pokażodpowiedzi (1)
 • ela
  2016-09-11 10:50:55
  Szanowni,, frankowicze,,to wszystko przez waszą chciwość.Kiedy spłacaliście niskie raty,śmialiście się z tych ,którzy brali kredyty w złotówkach.Dlaczego teraz społeczeństwo ma pomóc wam w spłacie waszych kredytów? Kiedy wychodziliście na tym korzystnie jakoś nie słyszałam ,żeby chcieliście się dzielić ze społeczeństwem,więc radżcie sobie sami.
  807
  pokażodpowiedzi (1)
 • miszcz
  2016-09-10 21:03:20
  Do roboty franki! Za glupote trzeba placic, umiesz czytac? Cos podpisal?
  540
  pokażodpowiedzi (1)
 • Macisław Płatow
  2016-09-10 18:45:44
  Ja Polski PODATNIK nie wyrażam zgody ,bym za CWANIAKÓW spłacał Ich długi. I tak Prezydent A. Duda za dużo dla Nich zrobił
  431
  pokażodpowiedzi (4)
 • popieram PIS
  2016-09-10 19:16:37
  Dlaczego ja mam spłacać długi ludzi nie zaradnych? Prezydent i PIS mają rację, dłużnicy spłaćcie co nabraliście a społeczeństwu spokój dajcie. Każdy z Was - dłużników - wiedział że będzie musiał spłacić co nabrał.
  517
 • j23
  2016-09-10 19:57:20
  gamonie zwane "frankowiczami" prosze isc do swetru bo to on dorobił się na waszej głupocie
  453
 • mariola
  2016-09-10 19:55:25
  Jesli stopy procentowe pojda w gore i moj kredyt w PLN wzrosnie czy rzad takze mi pomoze? Mnie i milionom Rodakow? Wazniejsze jest podniesienie kwoty wolnej bo zyska kazdy a nie dopieszczanie tych ktorzy krzycza najglosniej. Proze skladac wnioski do sadu - jesli wygracie to zyskacie.
  400
  pokażodpowiedzi (5)
 • Pojawiają się na forum insynuacje - jakoby
  2016-09-11 04:06:20
  "frankowicze chcieli jakieś swoje finansowe zobowiązania przerzucać na innych"! ------------- Jest to ewidentne i bezczelne kłamstwo, które ma zwaśnić kredytobiorców o różnychg statusach i skądinąd wiadomo, że takie kłamstwa są masowo na zamówienie banksterów kolportowane w sieci!!! Natomiest nikt nie był dotychczas i nadal nie jest w stanie przytoczyć jakiejkolwiek wypowiedzi jakiegokolwiek "frankowicza", w której by się on czegoś takiego domagał!!! W której by choiaż sugerował, żeby cokolwiek "przerzucać na innych"! A skoro nie jesteście w stanie takiej naszej wypowiedzi ani tej swojej insynuacji udokumentować - to bądźcie chociaż na tyle uczciwi, żeby nie kłamać publicznie w żywe oczy! ----------- Jedyne, czego chcemy - to okiełznać nienasyconą i bezprawną pazerność bankowych bandytów - a zwracamy się w tej sprawie (na której pomyślnym rozwiązaniu skorzystają i wszyscy inni kredytobiorcy!!!) wprost do rządu - bo tylko rząd jest władny wziąć złodziei za mordę i przetrącić im lepkie łapska! A jaki jest to rząd - to się właśnie dzięki tej sprawie okaże!!! --- Oby szybko!!!
  12
 • amatorzy
  2016-09-10 20:46:54
  sami sobie jesteście winni, kto na zdrowy rozum zakłada że przez 30 lat frank będzie stał tak samo, a teraz działania rządu się domagają "nie uważałeś jak robiłeś to rób jak uważasz" proste trzeba było myśleć jak nie pasuje pretensje do Pierdu on wam tak doradzał a teraz umywa rączki
  340
 • papa
  2016-09-10 20:55:39
  Ja też chcę mieć spłacony kredyt przez państwo
  309
  pokażodpowiedzi (2)
 • frank
  2016-09-10 21:08:20
  Mam kredyt w frankach. Jestem na dnie psychicznym, emocjonalnym i zyciowym. Na moje Porsche patrzy juz komornik, nie splace go. Jest juz drozszy niz byl, gdy bralem go w frankach. Ide na ulice.
  305
  pokażodpowiedzi (1)
 • truk
  2016-09-11 08:33:28
  A ja panie planów nie zgadzam się aby państwo pomagało najbiedniejszych rodzinom patologicznych oraz różnego rodzaju nabytych w butelkę przez para banki w tzw Policach i lichwiarskich pożyczkach. Po drugie frankowicze polski tumanie mowia o pnzewalutowaniunia po kursie podpisania umowy. Ty prosty cenie zrozum że tym ludziom nigdy nie dano żadnych franków. Tak więc banki kłamią. Dali np 300 tys zł a żądają 500 tys twierdząc że taki jest dzisiejszy kurs. Rozumiesz lajtowo że banki oszukany miliony Polaków. Po trzecie jeśli przestaną spłacać i zawali się rynek nieruchomości to m.in taki cel jak ty straci pracę gdyż usa są przykładem takiego kryzysu.
  2
 • Re Autor : @ ...Zresztą kasy na to nie będzie
  2016-09-10 18:41:00
  O jakiej tu i o czyjej "kasie" bredzisz przyjacielu proletariuszy umysłowych? - Sprawa jest prosta i polega tylko na tym, że to Banksterzy mają wykrztusić i wyrzygać do ostatniego grosza TYLKO I AŻ to, co bezprawnie chochlą zeżarli - a pomóc ma im w tym odpowiednia ustawa i propozycja nie do odrzucenia (głowa konia pod kołdrą na pierwsze śniadanie, a udziec po poobiedniej drzemce!!!). Ze złodziejami trzeba rozmawiać po bandycku - bo innej mowy nie rozumieją! - A tobie radzę, żebyś słabiej zorientowanym w temacie nie wciskał kitu i nie ******** bzdur w rodzaju, że to "złotówkowicze mają się zrzucić na frankowiczów" - bo to jest ordynarne kłamstwo - które powtarzane przez takich wrogów publicznych jak ty ma szanse zostać uznane przez naiwnych za prawdę!
  22
 • Frankowicze mają rację - lecz Prezydent nie słucha!
  2016-09-10 18:12:12
  Prezydentowi (i prezesowi) po raz kolejny przypominam, że oprócz oczywistej konieczności natychmiastowego załatwienia sprawy złodziejskich umów (kredyty "frankowe") - są też inne bardzo pilne i wręcz kluczowe dla Polski i Polaków sprawy - mianowicie: 1) Natychmiast opublikować kompletny Aneks do raportu o likwidacji W S I (których podobno nie ma - ale które ciągle bardzo się nam dają we znaki!), 2) Natychmiast anulować ustawkę # 1066 o tak zwanej "bratniej unijnej pomocy" - czyli przyzwolenie na to, żeby Polaków pacyfikowały podczas legalnych zgromadzeń i strzelały do nas ze swojej własnej "legalnie wwiezionej" broni i własną ostrą amunicją rozmaite wrogie nam służby w rodzaju Gest apo i Legii Cudzoziemskiej!, 3) Natychmiast upublicznić tak zwany "zbiór zastrzeżony" IPN, 4) Natychmiast (póki jest ciepło i ziemia miękka) wznowić prace ekshumacyjne w Jedwabnem i rzetelnie dokończyć śledztwo! - A dopiero tym, którzy się w tych sprawach zasłużą dla Polski, przyznawać ordery (a nawet wysokie premie!!!). --------- A poza tym przypominam, że A da mo wicza jeszcze nigdy nawet nie doprowadzono na komisariat... - no i wygląda mi na to, że jednakowoż najbardziej "niezłomnie" wspierają Panowie bankowy bandytyzm...
  2
 • Ja55
  2016-09-11 11:47:22
  Wiedzieli,że kursy walut się zmieniają!!!! Podjęli ryzyko.Niech płacą!!!!!! Pogardzili złotówką.Z jakiej racji z naszych podatków domagają się pomocy????!!! NIE
  91
 • Dżepetto
  2016-09-10 18:17:59
  O naiwności....
  2
 • Maciej
  2016-09-11 10:19:19
  tzw. "Frankowicze" to najczystszy obraz polskiej "lemingozy". Jeden jedzie do Londynu, za nim cała zgraja wali drzwiami i oknami do Wielkiej Brytanii (i tak mamy dziś ponad 2 milionowy exodus w tym przeludnionym kraju), jeden bierze kredyt we Frankach, za nim banda idiotów robiących to samo, bo nie potrafią myśleć samodzielnie. Zwyczajny brak rozumu. Dobra lekcja na przyszłość - słuchać siebie a nie tzw dobrych rad życzliwych przyjaciół i bankierów.
  3
 • sava
  2016-09-11 09:28:04
  mam żal do byłych prezydentów, że pozwolili kosztem obywateli wzbogacać się bankom. Obecnemu Prezydentowi wierze, że zrobi wszystko aby pomóc frankowiczom. Pan Kukiz oderwany jest od rzeczywistości.
  2
 • Autor
  2016-09-10 18:22:29
  Ale do kogo wy "frankowicze" macie pretensje? Każdy kto miał 2 działające szare komórki widział że obiecanki pacynki-maliniaka to pic na wodę i fotomontaż. Ludzie tłumaczyli wam, jak niezbyt rozgarniętym 6 latkom że g... dostaniecie od pacynki a nie jakąkolwiek pomoc, bo maliniak-pacynka nawet w nosie nie podłubie bez zgody prezesa, a dla prezesa jacyś tam ludzie z kredytami w bankach to gorszy sort, bo jak mają konta w banku to są oczywistą ubecją, komuchami, żydami, liberałami, wykształciuchami, opcją niemiecką itd. A więc się nimi zajmował nie bedzie. Zresztą kasy na to nie będzie, bo trzeba będzie opłacić elektorat 500 bełtów+, ojczulka smardza, prawicowe gazetki, rozbudowany dla BMW aparat urzędniczy... A wy zamiast się chwilę zastanowić to łykaliście ścieme pacynki jak pelikany i gremialnie polecieliście na pacynkę głosować. A teraz uraza do całego świata? Jak nie myśleliście jak robicie, to teraz róbcie jak uważacie, frajerzy.
  339
  pokażodpowiedzi (1)
 • #
  2016-09-12 13:33:36
  To nie kredytobiorcy są niebezpieczeństwem dla państwa i jego finansów, ale banksterzy, których działania doprowadziły do powiązania systemu finansowego państwa z „kondycją” banków. „Łagodny” projekt prezydencki powstał wyłącznie dlatego, aby nie narazić państwa na banksterski odwet w postaci nagłego obniżania wszelkich ratingów przez międzynarodową finansjerę i ich agendy. Ale to jest tylko projekt przesłany do Sejmu. Teraz posłowie mogą nad nim odpowiednio popracować. Od tego są i tego od nich wymagają wyborcy.
  0
 • ^§^
  2016-09-12 13:36:49
  Przetroga dla tych, co plują jadem na „ukredytowionych” wirtualnym frankiem przez baknsterów — dziś „frankowcy”, jutro „złotówkowicze”.
  0
 • ^§^
  2016-09-12 10:55:57
  Ale lobby banksterskie się tu rozpisało… plus pożyteczni idioci karmieni treścią z żółtego paska TVN. Urabiacie opinię, bo wiecie, że stracicie „zajumane” miliony. Chcecie zminimalizować „straty” z bezprawnych zysków. Nie liczcie na litość w sądach. Wszelkie umowy z klauzulami abuzywnymi będą unieważnionwe. Będziecie płacić aż miło. A może jeszcze uda się paru banksterów za kratki wsadzić.
  1
 • Dyndała
  2016-09-11 09:54:33
  A czy nie przestrzegali mądrzy ekonomiści z każdej frakcji politycznej, że pożyczki powinno się zaciągać w walucie w jakiej się zarabia ? Jeżeli nie słucha się mądrych ludzi to słucha się psiej skóry ! Jeżeli PiS lub Nowoczesna uzna Was za biednych ludzi oszukanych przez banki a nie za głupców pazernych to będzie to wielka niesprawiedliwość dla złotówkowych kredytobiorców. Sam mam kredyt w złotówkach i tak samo muszę męczyć się ze spłatą ale nie protestuję, że jest mi ciężko. Sam Dyndało tego chciałeś!!!!
  106
 • click4true
  2016-09-12 13:58:02
  Najlepszym dowodem na działania LOBBY BANKSTERSKIEGO w mediach jest „wyzerowanie” na przez moderatorów Dziennika negatywnych wobec baknsterów komentarzy, a pozostawienie nabitych wysokich ocen komentarzy judzących przeciw „frankowiczom”.
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • Kosa
  2016-09-12 05:31:19
  Do mądrego" frank "nie bądź taki mądry bo cię kawki zdzióbią
  0
 • Kolmia
  2016-09-12 16:47:20
  Nieistotne, czego chcesz, istotne, że te banki, w których posiadasz oszczędności są uwikłane w przekręt, a teraz starają się przerzucić odpowiedzialność za przekręt i konsekwencje tego przekrętu na innych, najchętniej na całe społeczeństwo. pomagają im media, trolle internetowe, politycy, niektórzy sędziowie – za kasę i cała banda pożytecznych idiotów, za darmo :)
  0
 • MIlia
  2016-09-12 16:46:52
  Tak jak wiekszośc prawdziwych polaków, nie jestem fanem frankowiczów. Dlatego proponuje abyśmy nadal siedzieli cicho kiedy wielka zachodnia korporacja łamie polskie prawo aby wytransferowac miliardy z polskiej gospodarki. Do momentu kiedy nie oszukają nas to oszukany sąsiad nie jest naszym zmartwieniem tak samo jak fakt że te miliardy mogły by trafić w ramach opłat za towary i usługo do stolarzy, pielęgniarek, szewców, nauczycielek, taksówkarzy czy kucharek.....Powiedzmy sobie jasno. Niemca nie stać na ratowanie Deutshe Bank dlatego Polacy powinni zrobić to za niego. To się nazywa europejski duch wspólnoty!
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • abc de
  2016-09-11 07:12:10
  To, ze ktos sie przespekulowal to nie problem rzadu ani reszty spoleczenstwa.
  70
  pokażodpowiedzi (1)
 • tiaaaa
  2016-09-12 12:00:14
  3/4 frankowiczów to wyborcy PO i N. tyle w temacie, do widzenia dobranoc
  7
 • kris
  2016-09-11 11:51:35
  Mam radę dla Frankowiczów nie płakać ale płacić
  53
  pokażodpowiedzi (1)
 • Mirekch1
  2016-09-13 16:23:49
  Krótko mówiąc? Duda was puścił w maliny.Ha ha ha.
  0
 • mariola
  2016-09-13 18:18:45
  pożyczki na dowód kredyt66pl
  0
 • bogacz
  2016-10-23 13:16:05
  a ja nie zycze sobie płacic z moich podatkow 500plus a nieroby siedza i sie smieją
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • mam kredyt w CHF
  2016-09-12 09:38:12
  do protestujących - to co robicie nazywa się autokompromitacją! publicznie przyznać się do naiwności (nie chcę powiedzieć ostrzej) i to minimum 2x... najpierw biorąc kredyt w CHF zarabiajac w PLN (nie słysząc nic o kursie walutowym i jego zmianach) i teraz być zdziwionym; potem wierząc, ze którykolwiek polityk zmieni waszą sytuację (moja 8 letnia córka jest mniej naiwna)....
  8
  pokażodpowiedzi (3)
 • oniwam
  2016-09-13 21:13:27
  hej lemingi, nie róbcie paniki! Nie świrujcie!! Za chwilę przyjdzie belka i zrobi franka po 20 groszy!! Musi tylko dopić koniak w knajpie "sowa i przyjaciele". Taka to ona jest ta belka!Banki będą wam płacić raty, a nie wy im!
  0
 • nawiązka
  2016-09-13 21:12:25
  Frankowcy!! świetna wiadomość dla was!! Kukiz i jego przyd.pasy spłacą wasze kredyty!! Zrobią to w najbliższych dniach, bo , do końca tego roku, frank będzie po 6 zł!! Widzicie zatem, jak dobrze zrobiliście głosując na nich !!Ostatnio nawet pani Szydło zajeła się wami, będzie spłacała wasze kredyty, a jak ryży przyjedzie do Polski na wczasy, spłaci wszystkie kredyty z nawiązką!!musicie,tylko, głosować na nich, tak jak dotychczas.
  0
 • trader
  2016-09-11 10:29:15
  po co sie meczyc ? sprzedawac, to na co nie stac. kazda ingerencja panstwa w prawo bankowe prywatnych bankow, to dodatkowa ucieczka kapitalu z rynku i obnizka ratingu. Dane makroekonomiczne wskazuja, ze samo panstwo, aby ratowac zadluzona po uszy gospodarke /juz 51% PKB / -bedzie musial zdewaluowac zlotowke,albo oglosic upadlosc. Zlotowka jest sztucznie zawyzana -uwazam ze realny kurs to 8 -9 zl.
  1
 • nawiazka
  2016-09-11 01:11:30
  Frankowcy!! świetna wiadomość dla was!! Kukiz i jego przyd.pasy spłacą wasze kredyty!! Zrobią to w najbliższych dniach, bo , do końca tego roku, frank będzie po 6 zł!! Widzicie zatem, jak dobrze zrobiliście głosując na nich !!Ostatnio nawet pani Szydło zajeła się wami, będzie spłacała wasze kredyty, a jak ryży przyjedzie do Polski na wczasy, spłaci wszystkie kredyty z nawiązką!!musicie,tylko, głosować na nich, tak jak dotychczas.
  56
 • LIPA
  2016-09-10 23:00:56
  JAKIE TO UCZUCIE BYĆ OSZUKANYM PRZEZ PIS ?????? SZANUJCIE NASTĘPNYM RAZEM WYBORCZY GŁOS !!!!!!!!!!!!
  54
Reklama

Zobacz więcej

Reklama