Zwiększenie ilości sprzedawanego gazu płynnego (LPG) i wejście w nowe segmenty tego rynku – takie są założenia planu ekspansji Orlen Gazu na niemieckim rynku. Jak ustaliliśmy, spółka z grupy kapitałowej PKN Orlen zamierza – za pośrednictwem uruchomionego trzy miesiące temu terminalu morskiego w Szczecinie – zdobyć część rynku sprzedaży hurtowej LPG (tzw. luzu) i segmentu autogazu.

Reklama

W Orlen Gazie nie podają wielkości sprzedaży ani udziałów rynkowych, jakie firma planuje zyskać. Nie ukrywają jednak, że będą działać szybko i agresywnie.Dotychczas Orlen Gaz sprzedawał w Niemczech gaz w butlach.

Jak podkreśla firma, Orlen Gaz poza sprzedażą hurtową gazu i sprzedażą detaliczną autogazu będzie również realizował usługę przeładunkową w swym terminalu dla innych firm importujących gaz morzem.

Orlen jest już od kilku lat obecny na rynku stacji paliw w Niemczech (ma ponad 500 stacji, m.in. pod logo Star). Jego obiekty zlokalizowane są głównie w północnych landach. Orlen Gaz zamierza sprzedawać LPG jednak również w innych regionach kraju.

Więcej informacji:Orlen rusza na podbój Niemiec

p