Spróbujmy wyobrazić sobie miejsce, w którym bez opłat można kreatywnie pracować, organizować spotkania i konferencje, uzyskać biznesowe wsparcie i pełną obsługę finansowo-księgową, a przy okazji poczytać aktualne wydania dzienników gospodarczych, delektując się przy tym dobrą kawą lub herbatą.

Nierealne? Bynajmniej. Takim miejscem jest Idea Spot przy al. Grunwaldzkiej 415 w Gdańsku, mieszczący się w nowoczesnym biurowcu Argon.

Na początku jest idea

Inspirująca przestrzeń coworkingowa czy tworzenie społeczności przedsiębiorców to dla klientów Idea Banku nie nowość. Tak działają właśnie punkty Idea Hub w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi czy Katowicach. Idea Spot to jednak coś więcej. Unikalność tego konceptu polega na synergii usług, jakiej nie zaoferował dotąd nikt. To propozycja zarówno dla start-upów, jak i działających od dawna firm, które chcą wejść na wyższy poziom biznesowej gry. Krótko mówiąc, Idea Spot to wspólna przestrzeń dla przedsiębiorców oraz wyspecjalizowanych spółek z Grupy Idea Banku, służących im swoją wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie rozwoju.

Każda biznesowa idea wymaga sprawnego finansowania, dostosowanego do specyfiki i wielkości firmy. Dlatego ważne jest, by klient otrzymał usługi świadczone według podobnych standardów przez podmioty dobrze ze sobą współpracujące. W Idea Spot jest to możliwe dzięki spółkom działającym pod wspólną marką, na wspólnej przestrzeni, w oparciu o te same bezpieczne rozwiązania teleinformatyczne. Każda z nich jest w swojej branży liderem.

Wspólny klient – wspólny biznes

Za usługi bankowe w Idea Spot odpowiada Idea Bank, specjalizujący się w kompleksowych, innowacyjnych rozwiązaniach dla firm każdej wielkości. To właśnie on jako pierwszy w Polsce wprowadził do oferty Konto z Kasoterminalem #ideapay, łączącym funkcje kasy fiskalnej i terminala płatniczego. Bank posiada też własną platformę do zarządzania finansami – Idea Cloud – uznaną za najbardziej innowacyjny projekt bankowy na świecie.

Umożliwia ona kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem praktycznie z każdego miejsca na Ziemi. W Idea Cloud można szybko sprawdzić płynność finansową, bezpiecznie przechować dokumenty, dokonać wymiany walut i zrealizować szybkie płatności. Usługa Chmura Faktur umożliwia błyskawiczne wystawienie faktury, a jednocześnie na bieżąco monitoruje koszty i przychody oraz rozliczenia z urzędem skarbowym. Z kolei serwis zwany Obrotomierzem pozwala na uzyskanie błyskawicznego kredytu online.

Finansowanie maszyn i urządzeń jest zadaniem drugiej spółki obecnej w Idea Spot – Idea Getin Leasing. To lider rynku leasingu w Polsce, któremu zaufało ponad 130 tys. klientów i który w 2018 r. sfinansował inwestycje o wartości ponad 7,53 mld zł. Idea Getin Leasing powstał dzięki połączeniu doświadczeń i praktyk biznesowych spółek Idea Leasing SA oraz Getin Leasing SA. 20 lat doświadczenia w branży przekłada się na wysokie standardy obsługi, fachowe doradztwo oraz szeroką ofertę przy maksymalnie uproszczonych procedurach.

Oferta na każdy dzień

Usługi bankowe i leasingowe nie wyczerpują jednak potrzeb przedsiębiorców. Aby biznes mógł się rozwijać, potrzebne jest utrzymywanie płynności finansowej oraz sprawna obsługa fiskalno-księgowa. Dlatego w Idea Spot znalazły się firmy zajmujące się faktoringiem i księgowością. Pierwszą z nich jest Idea Money, działająca na rynku od 2012 r.

Spółka obsługuje przedsiębiorstwa z wielu różnych branż, także sezonowych, a jej oferta obejmuje zarówno faktoring online, jak i aplikację mobilną IdeaFaktor24. Umożliwia ona przekazywanie faktur do finansowania z dowolnego miejsca na świecie. Należności są realizowane w różnych walutach, do 100 proc. wartości faktury i praktycznie od ręki. Dla początkujących przedsiębiorców ważna jest informacja, że usługa jest dostępna już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

Idea Money ma już ponad 6 tys. klientów i jest w tej dziedzinie liderem rynku, podobnie jak kolejna spółka obecna w Idea Spot – Tax Care. To największe obecnie biuro rachunkowe w kraju przez ponad dekadę działalności dorobiło się 20 tys. aktywnych klientów. Tax Care jest też właścicielem pierwszej w Polsce całkowicie darmowej platformy do elektronicznej wymiany faktur między firmami i organizatorem ponad 200 szkoleń rocznie. Zintegrowana usługa „księgowość + Chmura Faktur + bankowość”, dostępna dla klientów korzystających z usług Idea Banku i Tax Care, umożliwia szybkie płatności i generowanie przelewów do ZUS-u i urzędów skarbowych.

Więcej niż obsługa

Idea Spot to nie tylko miejsce umożliwiające sprawne wykonanie czynności niezbędnych do  funkcjonowania firmy. To także doskonale zaprojektowana, kreatywna przestrzeń, która ma inspirować i łączyć pomysły, idee oraz samych przedsiębiorców. Łatwość zarezerwowania – za pomocą SMS-a – sali na spotkanie (nawet do trzech godzin) czy możliwość skorzystania ze sprzętu biurowego umożliwia błyskawiczne zawarcie porozumień między ludźmi biznesu. Ich współpracy służy także bogaty program szkoleń i konferencji.

Gdański Idea Spot współpracuje m.in. z Pomorskim Klubem Biznesu, Polskim Stowarzyszeniem Kobiet Biznesu oraz Trójmiasto LinkedIn Local – globalną, oddolną inicjatywą przenoszenia wirtualnych kontaktów z sieci zawodowej do świata rzeczywistego i budowania prawdziwych relacji międzyludzkich. Oferuje bogaty program wydarzeń biznesowych, ich promocję na lokalnym rynku, a także prowadzone przez ekspertów warsztaty i szkolenia.

Działająca od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 20 placówka jest więc nie tylko komfortowym, nowoczesnym, a przy tym proekologicznym miejscem do pracy i prowadzenia biznesu, ale także dostawcą know-how przydatnego na każdym etapie budowy i rozwoju firmy.