W projekcie budżetu na 2011 r. MF proponuje deficyt na poziomie 40,2 mld zł. Tegoroczne wykonanie budżetu zapisano z deficytem 48,3 mld zł wobec zapisanych w ustawie budżetowej 52,2 mld zł - wynika z informacji PAP, które potwierdziła wiceminister finansów Hanna Majszczyk."W projekcie budżetu na przyszły rok, którym Rada Ministrów zajmie się w piątek o godz. 15, Ministerstwo Finansów proponuje deficyt budżetowy na poziomie 40,2 mld zł" - powiedziało PAP źródło w tym resorcie.

Reklama

"W tym roku planowane wykonanie deficytu budżetowego prognozujemy na poziomie 48,3 mld zł wobec 52,2 mld zł zapisanych w ustawie budżetowej na ten rok" - dodało źródło. Obie te informacje w rozmowie z PAP potwierdziła wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

Źródło w resorcie finansów poinformowało także PAP, że przychody z prywatyzacji w 2011 roku zaplanowano na poziomie 15 mld zł wobec 25 mld zł planowanych w tym roku. Wzrost PKB zapisany w projekcie budżetu na 2011 rok ma wynieść 3,5 proc., inflacja średnioroczna 2,3 proc.