Współprzewodniczący Konfederacji Krzysztof Bosak na antenie Polsat News powiedział, "że obecnie mamy jeden z najniższych wieków emerytalnych w całej Unii Europejskiej, a także dramatycznie złe prognozy ZUS-u co do poziomu emerytury".

Reklama

"Kto za to ma płacić"

Uważam, że niezależnie, kto będzie w Polsce rządził, podniesienie wieku emerytalnego, niestety, nas nie ominie – oświadczył Bosak. Jeżeli ludzie żyją coraz dłużej, jeżeli mamy coraz większe wydatki, bo np. oczekiwany standard ochrony zdrowia rośnie, kto za to ma płacić? – dopytywał.

Przede wszystkim jako mężczyzna mam duży problem z tym, że mamy tak ogromną różnicę wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Kobiety żyją dłużej i przechodzą na emerytury wcześniej. To powoduje, że otrzymują niższe emerytury, ale dodatkowo przede wszystkim to powoduje, że znaczną część swojego życia, niestety, są na tej emeryturze, a nie czynne zawodowo – powiedział polityk.

My nie wesprzemy ani władzy PiS, ani Platformy. Chcemy zmiany politycznej i programowej oraz zmiany stylu uprawiania polityki – dodał.