Polacy nie myślą o emeryturze. Czy PPK zmienią ten trend? [SONDAŻ]

| Aktualizacja:

Aż 68 proc. Polaków w wieku 18-24 lat nie myśli o emeryturze, ponieważ to dla nich zbyt odległy temat, z kolei 52 proc. osób starszych nie chce martwić się na zapas. To wnioski z badania "Życie na emeryturze - wyobrażenia i postawy Polaków", zrealizowanego na zlecenie Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami przez ARC Rynek i Opinia.

wróć do artykułu
 • ~ ~~
  (2019-03-27 13:54)
  Przecież jest pięknie, dobrze, dobrobyt, granity i marmury na ścianach ZUSu, nowoczesna Polska z samochodu elektrycznego od Morawieckiego czy z okna pociągu Pendolino, w koło jak grzyby po deszczu powstają nowe kościoły... po co martwić się o emeryturę mamy przecież PiS który do emerytury dołoży średnią krajową...
 • ~Zaginiony ksiądz
  (2019-03-27 14:21)
  Po co się martwić. Dzięki pis i osobiście pierwszemu sekretarzowi tow Jarosławowi , Gierkowi naszych czasów, Polska rośnie w siłę a ludziom żyję się dostatnio. Jest pinset, tysiącpinset i stodziewięćset itp. Na licho przejmować się emeryturą za kilkanaście lat.
 • ~Paulina
  (2019-03-27 20:39)
  Można sobie pożartować bo w sumie co nam innego pozostaje... ale prawda jest taka ze po pierwsze nie mamy zbytnio z czego oszczedzac, po drugie nie zawsze wiemy jak najrozsadniej zeby nie utopic, a po trzecie zwyczajnie o tym nie myslimy. Dlatego te ppk co wchodza za 4 miesiace to jakas alternatywa i dobry dzwonek: Polaku pomysl zawczasu o tym, ze za 20/30 lat nei bedziesz mial z czego zyc. Ogarnij sie!