Robert Gwiazdowski: Co jest w ZUS-ie? Nic. W ZUS-ie nic nie ma

| Aktualizacja:

"Byłem przewodniczącym rady nadzorczej ZUS, więc wiem, co w nim jest" - stwierdza w rozmowie z "Polską The Times" ekonomista Robert Gwiazdowski. Dopytywany, co takiego jest w ZUS, odpowiada niepokojąco: "Nic. W ZUS-ie nic nie ma".

wróć do artykułu
  • ~Sokular
    (2017-06-09 12:02)
    teraz nie ma "nic",było gdy Pan w nim zarabiał.....................oto myślenie............ ekonomiczne.
  • ~#
    (2017-06-09 12:14)
    Skoro w ZUS nie ma nic — i nic nie było — to z czego niby wypłacano wynagrodzenia, zbudowano nowe siedziby, sfinansowano słynny inaczej system informatyczny, zakupiono samochody służbowe… — z „Niczego”?
  • ~Pachoł miejski
    (2017-06-09 12:17)
    Ale kasę pan trzepał z tego nic ...
  • ~qqq
    (2017-06-09 12:31)
    To po co byłeś człowiek w Radzie Nadzorczej tego Niczego?
  • ~Podatnik
    (2017-06-09 12:44)
    Jeśli ta emerytura będzie wynosić przynajmniej 2 000 złotych, to może być i obywatelska.
  • ~hugo
    (2017-06-09 12:53)
    a teraz jest Mordasiewicz i bierze kasę z nic
  • ~Xxxxxxxxxx
    (2017-06-09 13:10)
    Jak łatwo brać kasę z tego "nic" jak jesteś Pan taki mądry, to było ten ZUS naprawc charytatywnie
  • ~Kukiz 15
    (2017-06-09 13:45)
    Gdzie kaczor schował Dubienieckiego z którym wespół okradli niepełnosprawnych na 25 milionów złotych bo poplecznictwo to współudział w skoku
  • ~lija
    (2017-06-09 15:32)
    my tę płaciliśmy na emerytury naszych rodziców ,więc żadna łaska,że teraz dzieci płacą na nas.Taki system i już.Wkurza mnie mówienie,że teraz pracujący płacą na nas,a my nie płaciliśmy składek?
  • ~j24
    (2017-06-09 17:11)
    I jeszcze sie chwali ze bral pieniadze od podatnikow za.....NIC!
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2017-06-09 17:41)
    Kolos na glinianych nogach, a na horyzoncie 500+ dla emerytów. Witaj Grecjo.
  • ~chachacha
    (2017-06-09 20:25)
    nie ma nic bo wszystko rozgrabili solidarni szeryfowie i zaznajomione gangi nasze i zachodnie.nie wpłynęła chyba ani jedna złotówka z tak zwanej sprzedaży wspólnego mienia Polaków.wszystko mają tacy biznesmeni jakich podsłuchano no i dotacyjni rolnicy z miliardowymi dotacjami, dopłatami i ulgami.a suweren ? suweren walczy o koryto dla tych gangsterów. wielkie brawa dla suwerena, bez szemrania oddał po 100 milionów aby wybrańcy mieli boskie życie1
  • ~białas
    (2017-06-09 23:11)
    Pan prof./mecenas bardzo dobrze wie, że w ZUS nigdy ni było i nie będzie pieniędzy w obowiązującym i przyszłym systemie /o jakim mówi/, gdyż są to i będą pieniądze "budżetowe". Tyle pieniędzy w ZUS ile przekaże budżet. Minimalna kwota emerytury "obywatelskiej" w sytuacji, gdy emeryt wcześniej nie zadba o swojej emeryckiej przyszłości, zmusi państwo do pomocy społecznej. Jeżeli natomiast wprowadzone będą przymusowe fundusze emerytalne - to faktycznie mamy podatki na emerytury. A jak fundusz/-e splajtują? Kto się wzbogaci? Kto i czy w to miejsce wyrówna się emerytowi, który stracił w takim funduszu? Chyba, że będą to fundusze państwowe lub z gwarancjami państwowymi /co za różnica i tak w konsekwencji to samo?/? Nowe pojęcia i ich definicje - to prawnicze igraszki, interpretacje. Prawnicy to znają i uwielbiają, widać to co się dzieje z równowagą i niezależnością konstytucyjną władz pomimo, że naród sprawuje władzę bezpośrednio albo poprzez swoich przedstawicieli. Itd. Itp.
  • ~Nie ma już nic - kasa próżna i dziurawa.
    (2017-06-09 23:18)
    Poszło na emerytury esbeków i rzesz darmozjadów którzy po 15 latach pracy pobierali do 90 lat życia wypasione emeryturki.
  • ~qqryq
    (2017-06-09 23:30)
    ZUS to pisowska piramidka
  • ~Firmius
    (2017-06-10 08:07)
    I to niestety może być nieco przesadzona, ale prawda. A zarzuty, że ktoś brał pieniądze za zasiadanie w organie ZUS, to demagogia. Miał pracować za darmo? I czy naprawdę to dyrektorskie, rady nadzorczej albo zwykłego pracownika ZUS wynagrodzenia są przyczyną tej pustki?? Przecież wiadomo, że nie, i to nawet jeśli czasem przesadza ona z inwestycjami w samą siebie.
  • ~Polityk1
    (2017-06-10 09:24)
    Skoro to prawda to członkowie rady nadzorczej ZUS powinni pracować tam charytatywnie. A prezesi za najniższą krajową. A jak jest ?
  • ~Obywatel
    (2017-06-10 12:09)
    Proponuje w pierwszej kolejnosci Stan Spoczynku dla prawnikow zamienic na emeryture obywatelska w wysokosci 1 tys. zl miesiecznie zgodnie z zasada gloszona przez P. Gwiazdowskiego. --- Unia Europejska przeznacza srednio okolo13 % PKB ma swiadczenia emerytalne i Polska rowniez powinna przynajmniej taki sam odsetek czyli 13% PKB , czyli na dzien dzisiejszy okolo 240 mld zl przeznaczac na emerytury.
  • ~Do....
    (2017-06-10 12:27)
    Do emerytury naliczanej wedlug skladki zdefiniowanej nalezy dolozyc emeryture obywatelska z budzetu panstwa w wysokosci co najmniej w wysokosci kwoty minimum egzystencji lub kwoty ubostwa relatywnego, ubostwa dochodowego, czy minimum socjalnego. Polska dysponuje roznymi rodzajami ubostwa. nie wszystkie chyba wymienilem w swojej wypowiedzi. Obecnie wedlug starego systemu emerytalnego doklada sie do emerytury okolo 880 zl brutto. Taki sam dodatek powinien zostac dolozony do nowej emerytury obliczanej wedlug skladki zdefiniowanej.
  • ~Pozostajaca....
    (2017-06-10 12:44)
    Pozostajaca emerytura naliczana wedlug skladki zdefiniowanej powinna byc dziedziczona/przejmowana przez krewnych przynajmniej w wysokosci 80%.

Może zainteresować Cię też: